Ülkemizde blockchain alanında önemli isimlerden biri olan Yavuz Selim Yıldız bugün Medium sayfasından Holoport’un kurulumunun nasıl yapılacağına yönelik önemli bilgiler verdi.

Holochain Tutkunları - Holoport Kurulumu Yapmanın Püf Noktası

Ülkemizde blockchain alanında önemli isimlerden biri olan Yavuz Selim Yıldız bugün Medium sayfasından Holoport’un kurulumunun nasıl yapılacağına yönelik önemli bilgiler verdi.

Ülkemizde Holochain önemli ölçüde takip edilen altcoinlerden olduğu için bu gönderiyi sizlerle paylaşıyoruz.

Holoport Cihazını, Flashdisk’i, ağ kablosunu ve güç kablosunu kutularından çıkarın.

Not: Holoport’unuzua monitör bağlamanıza gerek yoktur. Tüm işlem aşamalarını Holoport üzerinden bulunan LED ışıktan takip edeceksiniz.

Güç kablosunu Holoport’unuza takın ve ardından bir elektrik prizine bağlayın.

Ağ kablosunu (Rc45 Cat Cablo) HoloPort’a ve diğer ucunu modeminize bağlayın.

Bu noktada, kutudan çıkan Flashdisk’i HoloPort’a takmayın.

3. HoloPort’unuzu açın. Önce yanıp sönen mavi bir ışık (başlatılıyor ışığı ), ardından yanıp sönen mor bir ışık (internet Bağlantısı arıyor ışığı) ve ardından HoloPort’unuzun çalıştığını gösteren bir aurora deseni (yavaşça değişen yeşil ve mavi) görmelisiniz.

4. HoloPort cihazınız, yazılımınızın sürümüne göre güncelleme yapmak için biraz zamana ihtiyac duyacaktır. Bu işlem sırasında yeniden başlatılacaktır. Bu güncelleme işlemi, internet bağlantı hızınıza bağlı olarak birkaç dakika ila 2 saat arasında sürebilir.

Not: 2 saatten uzun süre yanıp sönen mavi bir ışık görürseniz, HoloPort’unuzu kapatın ve tekrar açın. Işık 2 saatten fazla mavi yanıp sönmeye devam ederse, lütfen [email protected] adresinden müşteri desteğine başvurun.

5. HoloPort’unuz güncellendiğinde, sabit şekilde yanan mavi bir LED ışığı görmelisiniz. Bu, HoloPort’unuzun devam etmeye hazır olduğunu gösterir.

5a. HoloPort’unuzu KAPATIN

5b. HoloPort’unuzu AÇIN

6. HoloPort’unuzla birlikte verilen Flashdiski, intenet bağlantısı olan herhangi bir masaüstü bilgisayar ya da laptopa bağlayın. (Holoport Cihazına değil)

7. Flash diski bağladığınız bilgisayardan “https://quickstart.holo.host” adresine gidin. Bu adreste, HoloPort’unuzun güvenli şifreleme kimlik anahtarlarını oluşturacak bir web sayfası açılacak.

7a. HoloPort’unuzu satın alırken kullandığınız e-posta adresinizin aynısını kullanarak bir kullanıcı adı ve şifre oluşturun. Bu, HoloPort’unuz için güvenli bir anahtar oluşturur.

7b. Hpos-config.json dosyasını bilgisayara bağladığınız flashdisk’e kaydedin ve Holo Alpha hizmet şartlarını kabul edin. Bilgisayarınız “Hpos-config.json” dosyasını, İndirilenler gibi farklı bir klasöre kaydetmişse, ilgili dosyayı kopyala ya da kes diyerek flashdisk’inize kopyalayın. Dosya adını değiştirmeyin (hpos-config.json olmalıdır) ve Flashdisk’inizde herhangi bir klasör oluşturmayın

7c. İşlem bittikten sonra Flashdisk’i bilgisayardan çıkartın. Ve Holoportunuza dönün.

7d. HoloPort’unuzu KAPATIN

7e. HoloPort’unuzu AÇIN

7f. HoloPort LED ışığının sabit mavi renkte yanmasını bekleyin.

7g. Daha sonra Flashdisk’i HoloPort’unuzun arkasına takın.

8. Birkaç saniye çinde LED’in sabit mavi renkten aurora desenine geçişini görmelisiniz. Bu “Holo Hosting Network” kayıt sürecinin başladığını gösterir.

9. LED ışığınız Aurora halinde yanmaya başladığı zaman (yavaşça değişen yeşil ve mavi) mailinizi kontrol edin ve Holodan gelen maili açarak, onaylama işlemini yapmak için “mavi renkte ki yetkilendirme düğmesini” tıklayın. Düğmenin altında bulunan daha uzun şekilde olan URL (Link) bağlantısını tıklamayın.

NOT: E-postadaki ikinci URL, HoloPort Yönetici panelinizin kalıcı adresi olacaktır! URL’deki alfasayısal kısım HoloPort Kimliğinizdir. Bu e-postayı kaydettiğinizden emin olun! E postada ki bağlantıyı kullanarak herhangi bir tarayıcıdan HoloPort’unuza giriş yapabilirsiniz.

 15 dakika geçmesine rağmen E-Posta almadıysanız lütfen Spam klasörünüzü kontrol edin.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ