Hükümet karşıtı protestolar ve koronavirüs salgını sonrasında ekonomiyi kurtarmak için, Hong Kong hükümeti 18 yaş ve üzeri tüm kalıcı sakinlere toplam 15.4 milyar $ yardım fonu dağıtıyor.

Hong Kong Ekonomiye Milyarlarca Dolarlık Nakit Verdi

Hükümet karşıtı protestolar ve koronavirüs salgını sonrasında ekonomiyi kurtarmak için, Hong Kong hükümeti 18 yaş ve üzeri tüm kalıcı sakinlere toplam 15.4 milyar $ yardım fonu dağıtıyor. Bu her bir kişi için 10.000 dolara anlamına geliyor. Umut kişilerin işlerini kurtaracak ve yerel şirketler üzerindeki yükü hafifletecek.

Güney Çin Sabah Postası'na göre, 9.12 milyar $ konut sakinlerine giderken, yardım fonlarının geri kalanı ekonominin sağlık, teknoloji ve turizm de dahil olmak üzere teşvik edici segmentlerine gidecek.

Hong Kong’un Mali Sekreteri Paul Chan Çarşamba günü yaptığı bütçe açıklamasında açığın yaklaşık 18 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma yolunda olduğunu belirtti.

“Açıklar, esas olarak hükümet gelirinin, özellikle tekrar eden harcamalar olmak üzere, hükümet harcamalarındaki ciddi artışlara ayak uyduramamasından kaynaklanmakta. Ocak 2020'den bu yana, Hong Kong, yeni koronavirüs salgınının ortaya çıkardığı tehdide maruz kaldı ve bu da ekonomiyi daha da etkiledi. Durumla başa çıkmak için kararlı önlemler almalıyız.”

Ekonomist Kurumsal Ağ Direktörü Janet Pau, dinleyici notlarının sakinleri daha fazla harcama yapmaya teşvik edebileceğini, ancak turizm harcamalarının eksikliğinin yerini alamayacağını söyledi.

Çarşamba günü bir yatırımcı bülteninde, Bitcoin boğası ve Morgan Creek Digital kurucu ortağı Anthony Pompliano, girişimin fiat para biriminin dünya çapında devam eden devalüasyonunun son bölümü olduğunu söyledi.

 “Hükümetlerin bize yönettikleri paranın eskisi kadar değerli olmadığını gösterdiği bir dünyaya giriyoruz. Ne söylediklerini dinlemeyin, ne yaptıklarına dikkat edin. Hong Kong örneğinde, kelimenin tam anlamıyla parayı veriyorlar. Seni tanımıyorum ama değerli bulduğum şeyleri vermiyorum. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ