Sun Hung Kai'nin Ocak 2022'de Hong Kong'da en çok yeni ev satan kişi olduğu bildirildi.

Sun Hung Kai'nin Ocak 2022'de Hong Kong'da en çok yeni ev satan kişi olduğu bildirildi.Hong Kong emlak devi kripto bankası için 90 milyon dolarlık zam yaptı . Hong Kong'daki en büyük emlak geliştiricilerinden biri olan Sun Hung Kai, İsviçre kripto şirketi Sygnum'a yatırım yaparak kripto para birimi endüstrisinde bahis oynamaya devam ediyor.

Sygnum Perşembe günü, Hong Kong'da bir emlak devi ve alternatif yatırım şirketi olan Sun Hung Kai liderliğindeki 90 milyon dolarlık B Serisi turunu kapattığını resmen duyurdu. Sun Hung Kai'nin grup yönetim kurulu başkanı Lee Seng Huang'a göre, şirketin fon yönetimi tekliflerini dijital varlıklara genişletmek için stratejik bir vizyonu var.

“Büyüyen kurumsal talep ve bu sektördeki düzenleyici gözetimin ortasında, Sygnum, tam olarak düzenlenmiş bir dijital varlık bankası ve varlık yöneticisi olarak sicili ile birlikte dijital varlık odaklı ürünleri birlikte geliştirmek ve ihtiyaçlarını karşılamak için ideal bir ortaktır. Asya, Avrupa ve ötesinde dijital varlık çözümleri ve hizmetlerine yönelik güçlü talep” dedi.

Finansman turu, Sygnum'un para sonrası değerlemesini 800 milyon dolara getirerek 2021'den itibaren konsolide gelirlerde on kat artışa işaret ediyor.

Artan sermaye, İsviçreli şirketin dünya çapında genişlemesine yardımcı olmayı, stratejik yatırımcılarla işbirliği içinde yeni ürünler yaratmanın yanı sıra merkezi olmayan finans havuzları ve stake hizmetleri gibi kurumsal düzeyde yeni Web 3.0 tekliflerinin ve ek ortaklıkların geliştirilmesini hızlandırmayı amaçlıyor.

 PwC Hong Kong, The Sandbox'ta Arsa Satın Aldı

Turdaki diğer büyük yatırımcılar arasında Animoca Brands ve Wemade, Kanadalı yatırım şirketi Meta Investments gibi fonlanmayan token (NFT) şirketleri ile SBI Holdings ve Siam Commercial Bank'ın dijital yatırım kolu SCB 10X gibi mevcut stratejik yatırımcılar yer aldı.

Sun Hung Kai, son zamanlarda kripto ve blok zinciri endüstrisine giderek daha fazla giriyor ve meta veri tabanına ve NFT'lere özel ilgi gösteriyor. Çarşamba günü, Sun Hung Kai, büyük bir merkezi olmayan oyun sanal dünyası ve Animoca Brands'in yan kuruluşu olan Sandbox'ın büyük bir ortağı oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ