Hong Kong merkezli kripto borsası Coinsuper'in birkaç müşterisi, platformdan para çekemediklerini belirten polis raporları verdi.

Hong Kong merkezli kripto borsası Coinsuper'in birkaç müşterisi, platformdan para çekemediklerini belirten polis raporları verdi.

Hong Kong merkezli kripto para borsası Coinsuper'in birkaç müşterisinin platformdan para çekememekten şikayet ettiği bildirildi. Bunlardan en az yedisi konuyla ilgili olarak polise başvurdu. Bloomberg raporuna göre, sorun Kasım ayı sonlarında meydana geldi. Ticaret merkezinin müşterilerinden beşi medyaya toplam 55.000 $ hem dijital varlıklardan hem de nakitten oluşan bir miktar çekemeyeceklerini açıkladı.

Coinsuper Müşterileri Yerel Makamlara Şikayette Bulunur

Kripto borsası müşterileri, sorunlarına bir çözüm arayan yerel yetkililere raporlar sundu. Coinsuper yöneticileri konuyla ilgili yorumda bulunamadı. Ayrıca, kripto borsasının telegram sohbetinin yöneticisi, bir aydan uzun bir süre önce başarısız işlemlerle ilgili sorgulara yanıt vermeyi durdurdu. Ancak geçen hafta yönetici, etkilenen müşterilerden e-posta adreslerini vermelerini istedi. Yine de, bazı müşteriler bu eylemin takibinin olmadığını açıkladı. Bir Hong Kong polis sözcüsü, yetkililerin benzer başka bir davayı araştırdıklarını söyledi.

Coinsuper'in Ticaret Uygulaması İşlevsel Kalır

Şu an itibariyle Coinsuper'in ticaret uygulaması işlevsel olmaya devam ediyor. Hatta son 24 saat içinde yaklaşık 18,5 milyon dolarlık hacmi ele aldı. Çin'in özel idari bölgesi  Hong Kong  dijital varlık alım satım yerleri için "opt-in" düzenleyici rejim kullanıyor, yani denetlenmek için başvurabiliyorlar. ONC Lawyers danışmanı Joshua Chu'ya göre, bu model özellikle etkili değil ve şehir yakında politikasını değiştirebilir. Geçen yılın başlarında, yerel milletvekilleri megapoliste yalnızca milyonerlerin kripto para birimleriyle ticaret yapmasına izin verecek bir kuralı uygulamaya niyetliydi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ