Hong Kong, kripto ve ICO

Hong Kong'daki yetkililer, halkı ICO ve kripto para yatırımıyla ilişkili riskler konusunda eğitmek için bir kampanya başlattığını duyurdu.

Dün yürürlüğe giren kampanya, 29 Ocak'ta başladı ve hükümetin Finansal Hizmetler ve Hazine Bürosu (FSTB) ile Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) 'nin bir yan kuruluşu olan Yatırımcı Eğitim Merkezi (IEC) tarafından başlatıldı.

Şehrin metro sistemi, TV ve sosyal medya da dahil olmak üzere bir dizi kanal aracılığıyla vatandaşlara ulaşmayı hedefleyen kampanya, son zamanlarda artan piyasa faiz oranına takiben halka ICO ve kripto para yatırımıyla ilgili bütünsel bir anlayış sunma konusunda hükümet liderliğindeki en yeni girişim olarak Hong Kong halkının karşısına çıkıyor.

Joseph Chan, "Bu kamu eğitimi girişimleri serisi sayesinde hükümet, halka ICO'lar ve kripto paralar hakkında doğru ve kapsamlı bir anlayış sunmayı ve böylece işlemleri veya yatırım kararlarını vermeden önce riskleri kapsamlı bir şekilde değerlendirebilmeyi amaçlıyor" dedi.

Buna ek olarak, IEC ICO ve kripto para satışı ile ilgili kaynakları kendi web sitesinde Chin Ailesi olarak kamuya açık hale getirilmiştir.

Girişim ayrıca, ICO'lar aracılığıyla verilen mülklerin menkul kıymet olarak kabul edilebileceğini ve bu şekilde menkul kıymet olarak düzenlenebileceğini geçen yılın Eylül ayında belirttiği SFC'den gelen son uyarıları izliyor. Mali düzenleme , geçen ay sadece lisanslı firmalara bit eşofar vadeli işlemleri ve diğer kripto satışı ile ilgili finansal enstrümanlar vermesine izin verildiğini de belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ