AAX, son 19 aydır geliştirilmekte olan Hong Kong merkezli bir kripto para birimi borsası. Borsa aylarca süren test ve geliştirmeden sonra vadeli işlem alım satım platformunu piyasaya sürdü.

Hong Kong Merkezli Bu Borsa Binance’ten 10 Kat Daha Hızlı Olduğunu İddia Ediyor

AAX, son 19 aydır geliştirilmekte olan Hong Kong merkezli bir kripto para birimi borsası. Borsa aylarca süren test ve geliştirmeden sonra vadeli işlem alım satım platformunu piyasaya sürdü.

Hong Kong merkezli kripto para birimi Borsası, 19 aylık geliştirme ve testten sonra kripto para piyasasına girmiş durumda. Borsa sonunda web sitesi ve mobil destek ile faaliyete başladı. AAX yakın zamanda piyasaya sürülen yeni kripto para birimi borsa girişiminin adı. Platform aynı zamanda Londra Menkul Kıymetler Borsası tarafından da kullanılan uygun motor teknolojisini kullanmakta.

Perakende ve kurumsal yatırımcılara yönelik olarak spot alım satım, OTC eşler arası alım satım ve vadeli alım satım gibi hizmetleri vermek için borsa faaliyete geçmiş durumda. LSE, Millennium Exchange eşleştirme motorunu ilk kez bir kripto para borsası ile paylaştı. Hong Kong Borsası da bu teknolojiyi kullanıyor.

AAX özellikleri ile Binance'ten daha hızlı

Yeni borsa platformu, kriptodan kriptoya spot ticaret sağladığı için kullanıcılar için çeşitli özellikler sunuyor. Borsa platformunun Bitcoin'in geleceğinden beklentileri yüksek, bu yüzden Bitcoin vadeli işlem sözleşmesine daha fazla odaklandılar. Sözleşmelerin son kullanma tarihi olmadan piyasaya sürüleceği ve beş dijital varlığa (Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin ve EOS) bağlı olacağı ifade ediliyor.

Kripto para borsası, LSE’nin eşleştirme motorunun 0.0005 saniyelik işlem hızına sahip olduğunu ve bunun da daha hızlı işlemlerde yardımcı olacağını iddia ediyor. Binance, Binance Futures'daki tüm ürünleri için 0.005 saniyelik uzlaşma hızını ilan eden lider bir borsa platformu.

AAX, Asya’nın Bakkt’ı mı?

Son zamanlarda Bakkt, kurumsal yatırımcılar için fiziksel olarak yerleşik Bitcoin vadeli işlemleri piyasasını başlattı. Fiziksel olarak teslim edilen Bitcoin'lerin anlaşmaya yardımcı olmak için bir aracıya ihtiyacı olacak. Ancak AAX burada avantaj sağlıyor. Çin'den para yatırma veya çekme hakkına sahip olmadıkları için fiat para yatırma veya çekme konusunda hükümleri bulunmuyor.

Lansman, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu'nun (SFC) kripto para birimleri için vadeli işlem ticareti yapan borsalar için bir uyarı yayınlamasından hemen sonra gerçekleşti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ