Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (HKUST), 1 Eylül'de Metaverse'de bir sanal gerçeklik sınıfı lansman partisine ev sahipliği yapacağını duyurdu.

Hong Kong Üniversitesi Metaverse Üzerinde Reality Sınıfı Açacak

Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (HKUST), 1 Eylül'de Metaverse'de bir sanal gerçeklik sınıfı lansman partisine ev sahipliği yapacağını duyurdu. Lansman, HKBTÜ'nün Metaverse üzerinde sanal bir kampüs inşa ederek kapsamlı öğrenmeyi teşvik etme planının başlangıcını işaret ediyor.

Adı MetaHKUST olacaktır. HKBTÜ kurumundan bir akademisyen South China Morning Post'a karma gerçeklik sınıfının başlatılmasının Guangzhou, Hong Kong'da yeni bir kampüsün açılışını temsil ettiğini söyledi. Guangzhou kampüsündeki hesaplamalı medya ve sanat profesörü Pan Hui şunları ekledi:

"Birçok misafir yurtdışında olabilir ve  katılamayabilir, bu yüzden metaverse'de ağırlayacağız."

Kurum, MetaHKUST'ı kurarak Hong Kong ve Guangzhou'daki iki kampüsü sanal olarak birbirine bağlayan bir öğrenme ortamı yaratmayı planlıyor. HKBTÜ, kampüsleri sanal olarak birbirine bağlayarak öğrencilerin derslere devam ederken coğrafi kısıtlamaları aşmalarına yardımcı olmayı umuyor.

Dünyanın dört bir yanındaki üniversiteler, COVID-9 salgını sırasında çevrimiçi kurslar yürütmek için Zoom gibi hizmetlere geçiş yaparken, Hui, Metaverse'de öğrenmenin öğrenciler için daha iyi bir seçenek olduğuna inanıyor çünkü daha yüksek düzeyde etkileşimi teşvik ediyor ve ekliyor:

“Sanal gerçeklik sayesinde oradaymış gibi hissedebilirsiniz. Çevrenizdeki Öğrencilerle nasıl etkileşimde bulunduğunuz, öğrenme sonuçlarınızı artıracaktır.”

Teknolojinin doğuşuna rağmen, HKUST'ta kurumsal ilerlemeden sorumlu Başkan Yardımcısı Wang Yang, Metaverse'in “kalmak için burada” olduğunu söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ