Hong Kong ve Tayland, sınır ötesi ticaret finansmanını hızlandırmak için iki aşamalı bir dijital tokenı çıkarmayı planlıyor.

Hong Kong ve Tayland, İkili Ticaret İçin İki Aşamalı Bir Dijital Tokenı Piyasaya Sürecek

Hong Kong ve Tayland, sınır ötesi ticaret finansmanını hızlandırmak için iki aşamalı bir dijital tokenı çıkarmayı planlıyor. Bu iki aşamalı ihraç sistemine göre, Hong Kong Para Otoritesi, dijital para biriminin ihraççısı ve distribütörü olarak bankalarla birlikte çalışacak.

Habere göre, Hong Kong ve Tayland Merkez bankaları ikili ticarette daha hızlı ödemeyi kolaylaştırmak için blok zinciri destekli dijital para birimlerini araştırıyorlar. Her iki Para otoritesi, ülkeler arasında sınır ötesi fon transferleri için prototip oluşturma sürecinin bir parçası olarak iki aşamalı dijital bir tokenı piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Bankalar, Tokenlarını Kurumsal Müşterilerine Dağıtacak

Rapora göre, prototipin ilk aşaması olan lionRock-Inthanon projesi, bir token verilmesini içeriyor ve ikinci kademe, diğer bankalarla veya diğer şirketlerle toptan ödeme yapmak için tokenları kurumsal müşterilere dağıtan bankaları içeriyor.

Dijital Tokenın Ülkeler Arasındaki Para Birimi Yerleşimini Hızlandırması Bekleniyor

2018 yılında Hong Kong ve Tayland arasındaki ikili ticaret 19.6 milyar ABD Doları olarak gerçekleşti. Dijital tokenın kullanılmasının iki ülke arasındaki para birimi yerleşimini hızlandırması bekleniyor. Tayland Bankası ayrıca, HSBC, Standard Chartered ve ülkelerdeki diğer bankaların yer aldığı kendi merkez bankası dijital para birimini araştırmakta.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ