Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu Pazartesi günü dijital tokenlerin ve ilk kripto para tekliflerinin (ICO'lar) yetkisiz toplu yatırım planlarına (CIS) dahil olabileceği konusunda uyardı

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu Pazartesi günü dijital tokenlerin ve ilk kripto para tekliflerinin (ICO'lar) yetkisiz toplu yatırım planlarına (CIS) dahil olabileceği konusunda uyardı ve yatırımcıları aşırı dikkatli olmaya çağırdı.

Uyarı Neden Yapıldı?

SFC'nin uyarısı, düzenleyicinin aynı gün içinde Şüpheli Yetkisiz BDT Uyarı Listesine mülkle ilgili iki BDT yatırım projesini ve "LABS Menkul Kıymet Tokenini" eklemesiyle geldi. LABS Grubu tarafından verilen LABS tokeni, gayrimenkul projelerine kısmi yatırımlara izin veriyor.

Bir SFC haber bültenine göre, Hong Kong'da halka sunulan BDT veya toplu nitelikteki yatırım ürünleri, muaf tutulmadıkça SFC'nin iznine tabidir. CIS, SFC'ye kayıtlı veya lisanslı bir aracı tarafından satılmalıdır ve SFC'nin lisansı veya kaydı olmadan BDT yatırımlarını pazarlamak veya dağıtmak suç olacaktır.

SFC, yatırımcıları SFC dışı herhangi bir yatırım yapmayı planlıyorlarsa son derece dikkatli olmaları konusunda uyardı.

SFC'nin yatırım ürünleri direktörü Christina Choi, "Yetkisiz yatırım düzenlemeleri oldukça riskli ve yatırımcılar tüm yatırımlarını kaybedebilir. Yatırımcılardan yeni uyarı listesini kontrol etmeleri ve yatırım yapmadan önce düzenlemenin SFC tarafından onaylanıp onaylanmadığını öğrenmeleri isteniyor." açıklamasında bulundu.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

SFC, dijital varlıklara karşı aktif bir düzenleyici duruş sergiliyor. Temmuz ayında düzenleyici, ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para birimi borsası olan Binance'in şehirde, özellikle hisse senedi token ticareti yapmak üzere “düzenlenmiş faaliyet” yürütmesine izin verilmediği konusunda uyardı. Binance o zamandan beri hisse senedi tokenleri için desteği durdurdu ve Hong Kong'dan gelen müşteriler için türev ürün teklifini sonlandırdı.

Hong Kong, Asya'daki herhangi bir yargı alanındaki kripto varlık hizmeti sağlayıcılarının (VASP'ler) lisanslanması için en net ve en ayrıntılı gereksinimlerden birine sahiptir. VASP'ler için kripto para borsalarını da içeren daha kapsamlı bir lisans rejiminin, Yasama Konseyi'nin önümüzdeki sonbahar oturumunda tanıtılması bekleniyor. Geçilecek yeni kurallardan biri, kripto para ticaretini profesyonel yatırımcılarla sınırlamayı içeriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ