Hong Kong'da geçtiğimiz yıl piyasaya sürülecek yeni fintech firmalarının yaklaşık % 40'ı blok zinciri sektöründe faaliyet gösteriyor.

Hong Kong

Hong Kong'da geçtiğimiz yıl piyasaya sürülecek yeni fintech firmalarının yaklaşık % 40'ı blok zinciri sektöründe faaliyet gösteriyor.

Blockchain firmaları, geçtiğimiz yıl ülkenin fintech endüstrisinde dağıtılan defter teknolojisi veya DLT ile faaliyet gösteren yeni firmaların% 39'u ile Hong Kong'un finansal teknoloji sektörüne giderek daha fazla hakim oluyor.

Hong Kong’un Finansal Hizmetler ve Hazine Bürosu’na göre DLT, 2018 yılı itibariyle % 27’den ülkenin yeni fintech firmalarının yıldan yıla giderek artan bir payını temsil ediyor.

Blockchain, Hong Kong'daki büyük işletmeleri yönetiyor

Hong Kong'un hazine bölümü tarafından yayınlanan 1 Haziran raporu, blockchain'in bölgedeki hızlanan büyümesinin ayrıntılı bir görüntüsünü sağladı.

Blockchain, geçen yıl Hong Kong'da DLT ile faaliyet gösteren 57 fintech firmasından 22'si ile bölgenin fintech endüstrisinin en hızlı büyüyen bölümünü oluşturuyor.

WealthTech, yeni fintech firmalarının % 20'si ile ikinci en hızlı büyüyen sektörü, bunu % 17 ile Ödemeler'i ve % 9 ile InsurTech'i oluşturdu.

Nisan 2019'dan bu yana rapor, Hong Kong'da faaliyet gösteren fintech işletmelerinin sayısının, sekiz sanal banka lisansı ve dört sanal sigorta şirketinin verilmesi de dahil olmak üzere 600'ü aştığını kaydediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ