Hong Kong Para Otoritesi, borç verenlerin banka hesapları açmalarına yardımcı olmak için uygun lisanslı kripto firmalarıyla çalışmasını beklediğini açıkladı.

Hong Kong Para Otoritesi, borç verenlerin banka hesapları açmalarına yardımcı olmak için uygun lisanslı kripto firmalarıyla çalışmasını beklediğini açıkladı.

Haber, yetkililerin Mayıs ayında kripto borsaları için yeni bir lisanslama rejimi hakkında yönergeler vaat etmesinden sonra geldi.

Kripto Para Talimatı

Hong Kong'daki düzenleyiciler, bankaları, şehri bir endüstri merkezi olarak kurmaya yönelik çok yönlü bir girişimin parçası olarak kripto şirketlerine çok ihtiyaç duyulan hizmetleri sağlamaya çağırıyor.

Hong Kong Para Otoritesi, 27 Nisan'da yayınlanan ve Arthur Yuen tarafından imzalanan bir blog yazısında, "düzenlenmiş sanal varlık hizmet sağlayıcılarının (VASP'ler) makul bir süreçle bir banka hesabı için başarılı bir şekilde başvurabilmelerini" beklediğini söyledi.

Bir Bloomberg raporuna göre, aynı gün daha sonra gönderilen bir genelgede HKMA, bankaların lisanslı kripto firmalarını "banka hesaplarına olan meşru ihtiyaçları" konusunda desteklemeleri gerektiğini söyledi.

Güncellemeler, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu'nun dün Mayıs ayında kripto borsaları için lisanslama rejimi hakkında yönergeler yayınlayacağının sinyalini vermesinden sonra geldi.

Diğer büyük finans merkezlerindeki diğer düzenleyiciler sektöre baskı uygularken bile, tüm bunlar Hong Kong'u kripto dostu bir yargı alanı olarak kurma çabasının bir parçası durumunda. ABD'de yetkililer, kripto endüstrisi üzerinde baskı oluşturuyor. Avrupa'da da benzer sıkıntılar yaşanıyor. CryptoUK lobi grubu geçen ay İngiliz bankalarının kripto borsalarına para transferlerini engellemelerini gerekçe göstererek hükümete bir mektup yazdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ