SundaeSwap, kilitlenen Cardano toplam değerinin (TVL) yüzde 47,9'luk bir hakimiyetine sahiptir ve onu sırasıyla MinSwap, MuesliSwap ve ADAX Pro takip eder

SundaeSwap, kilitlenen Cardano toplam değerinin (TVL) yüzde 47,9'luk bir hakimiyetine sahiptir ve onu sırasıyla MinSwap, MuesliSwap ve ADAX Pro takip eder. Cardano ekosistemi, NFT koleksiyonları, DeFi ödünç verme protokolleri ve kripto cüzdanlar arasında değişen 500'den fazla merkezi olmayan projeye sahiptir.

IOHK kurucusu Charles Hoskinson, Cardano (ADA) meraklılarını kısa vadeli ufukta büyük bir heyecana hazırlanmaları konusunda bilgilendirdi. Kesin olarak, önümüzdeki Haziran ayında, Cardano ekosisteminin Vasil hard fork'unu kaydetmesi bekleniyor. Özellikle, Hoskinson, kilitlenen toplam değerin (TVL) astronomik bir artış yaşayacağı bir resmi tasvir ediyor. Hoskinson bir tweet'te şunları kaydetti; Çoğu Cardano DApps'in boru hattından yararlanmak için Haziran ayında Vasil hard fork'un piyasaya sürülmesini beklediği de çoğu kişinin anlamadığı bir şey. Görünüşe göre henüz TVL'de hiçbir şey görmedik.

DeFillama tarafından sağlanan veri analitiğine göre, SundaeSwap, Cardano toplam kilitli değerinin (TVL) yüzde 47,9'una sahip. Bunu sırasıyla MinSwap, MuesliSwap ve ADAX Pro takip ediyor.

Bununla birlikte, Cardano'nun TVL'si, diğerleri arasında Solana, EOS, Ethereum dahil olmak üzere diğer kripto blok zincirlerinin TVL'si arasında savaşıyor. Yine de ekosistem, DApp'lerin TVL'sine liderlik etmeye fazlasıyla donanımlı ve hazır görünüyor.

Özellikle, Hoskinson, popüler kripto gazeteci Laura Shin'e üyelerden birine seslendiği için öfkeli olan ADA topluluklarından birinden bir tweet ile etkileşime giriyordu. CNF'nin daha önce bildirdiği gibi, Shin, Hoskinson'ı bir derece kursunu tamamlamamakla suçladı ve doktorayı yalnız bıraktı.

“12 Ocak'ta 1,7 milyon dolarlık TVL Cardano 40. sıradaydı… 2 ay sonra 261 milyon dolarlık TVL ve 26. sırada… Ve bu, Cardano için DeFi'nin yalnızca başlangıcı. Çok daha fazla DEX ve çok sayıda dApp yakında geliyor”, Hoskinson'ın ADA topluluğundan etkileşimde bulunduğu tweet'lerden biri.

Bir Bakışta Cardano Ekosistemi Büyümesi

Cardano ekosistemi, NFT koleksiyonları, DeFi ödünç verme protokolleri ve kripto cüzdanlar arasında değişen 500'den fazla merkezi olmayan projeye sahiptir. Ekosistem, son iki yılda en iyi 10 dijital varlık arasında yer alarak taçlandırılan kayda değer bir büyüme yaşadı. CoinGecko tarafından sağlanan piyasa verilerine göre, Cardano (ADA) 0.79 dolar civarında işlem gördü ve 9. sırada yer aldı. Toplam arzda 45 milyar ADA var ve varlığın yaklaşık 25.5 milyar dolarlık bir piyasa değeri var.

Kayda değer bir varlık, geçen yıl yüzde 27, yüzde 26 ve yüzde 7,3, bugüne kadar 30 gün ve 14 gün düştü. Bu, son birkaç ayda yatırım yapan tüm ADA sahiplerinin genellikle zararına para sattığı anlamına gelir. Yakın geçmişte kripto ve borsada popüler bir fenomen.

Bildirildiğine göre, Cardano ekosistemi 1000'den fazla akıllı sözleşme protokolünü ve 3 milyondan fazla yeni ADA cüzdanını memnuniyetle karşıladı Gerçekten de, Cardano ekosisteminde kripto kışında gelecekteki büyüme beklentilerini son derece yüksek görebilecek çok şey oluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ