Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, ağın kriptonun Theranos'u veya sahte bir blok zinciri olduğu iddialarını şiddetle reddetti.

 Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, ağın kriptonun Theranos'u veya sahte bir blok zinciri olduğu iddialarını şiddetle reddetti.

Ağın Açık Kaynaklı Olduğunu ve Dolapta İskelet Olmadığını Söylüyor

Cardano (ADA) Kurucusu Charles Hoskinson, yakın tarihli bir sürprizle Bana Her Şeyi Sor AMA oturumunda, ağın kripto Theranos olarak adlandırılabileceği hiçbir durum olmadığını söyledi. Cardano'nun, dolabında iskeletler tutan, şu anda feshedilmiş Theranos'un aksine, açık bir kitap olduğunu söyledi.

Theranos, çığır açan bir kan testi kiti vaadi sayesinde on yıldan fazla bir süredir gelişen özel bir biyoteknoloji şirketiydi. Firma, çok küçük kan örnekleri kullanarak kan testleri yapabilen Edison kan test makineleri olarak adlandırılan şeyi tasarladığını iddia etti. 2003 yılında kurulan şirket, 2013-2014 yıllarında zirvesinde 10 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı. Kurucusu, 19 yaşındaki Elizabeth Holmes, kendi kendine yeten en genç kadın milyarder ve bir Silikon Vadisi yıldızıydı.

Bununla birlikte, tıbbi araştırma profesörleri ve gazetecilerin şirketin teknolojisinin geçerliliğini sorgulamaya başladığı 2015 yılında işler kötüye gitti. Daha fazla araştırma, şirketin iddialarının abartılı olduğunu ve teknolojisi hakkında yayınlanmış hakemli bir araştırma olmadığını ortaya koydu. Theranos'un ayrıca FDA (Gıda ve İlaç Yasası) düzenlemelerini birden fazla ihlal ettiği tespit edildi. Daha sonra, tek boynuzlu at 2018'de feshedildi ve Holmes, elektronik dolandırıcılık ve komplo ile suçlandı. Geçen ay aynı suçtan hüküm giydi ve şimdi en fazla 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalabileceği cezayı bekliyor.

Cardano Bir Kripto Değil Theranos – Hoskinson

Yüksek profilli davaya ağırlık veren Hoskison, birçoğunun şirketin “kadın Steve Jobs” arzusunu tatmin etmek için başarılı olmasını istediğini söyledi. Bu nedenle şirket, yatırımcılara ve halka bu kadar uzun süre yalan söyleyebildi. Buna karşılık, IOHK kurucusu Cardano'nun açık kaynaklı olduğunu söylüyor - herkes tarafından test edilmeye ve kişiselleştirmeye açık.

Dünyadaki herkes Cardano'yu çatallayabilir. Dünyadaki herkes bizim kağıtlarımızı alabilir ve Mina Protokolü ve Polkadot'un bazı kağıtlarımız için yaptığı gibi kağıtlarımızı uygulayabilir. Herhangi bir kısıtlama yoktur.

Bunun gerçek projelerin ve dolandırıcılıkların önemli bir ayırt edici özelliği olduğunu da ekliyor. İkincisi artık insanların “perdenin arkasında ne olduğunu görmelerine” izin verecekti.

Cardano destekçileri, ağla ilgili çeşitli eleştirilere tahammül etmeye ve bunlara karşı koymaya devam etti. Saldırganlar blok zincirine "buhar teli" ve "hayalet zincir", Hoskinson ise "Sıçanların Kralı" olarak adlandırıldı.

Bununla birlikte, finansal karşılaştırma sitesi Finders'ın panelistleri, Cardano'da oldukça iyimser ve 2022 sonuna kadar 2,79 $ ADA fiyatı öngörüyor. ADA şu anda 0,93 dolardan işlem görüyor ve geçen gün yüzde 10,0 kazandı. Kraken borsası ayrıca, ağın gelişmelere değer temelli yaklaşımının, onu kripto endüstrisindeki önde gelen L1 blok zincirlerinden birine fırlatacağına inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ