Bugün, kripto para borsası Hotbit, belirli bir son tarih olmadan “ticaret, para yatırma, para çekme ve fonlama işlevlerini askıya aldığını” duyurdu.

Hotbit İşlemleri, Para Yatırma ve Çekme İşlemlerini Askıya Aldı

Bugün, kripto para borsası Hotbit, belirli bir son tarih olmadan “ticaret, para yatırma, para çekme ve fonlama işlevlerini askıya aldığını” duyurdu.

Hotbit kararı açıklarken şunları söyledi:

"Bu yılın Nisan ayında ayrılan eski bir Hotbit yöneticisi, 2021'de kolluk kuvvetlerinin ceza yasasını ihlal ettiğinden şüphelenildiğine inandığı ancak Hotbit'in bilmediği bir projede yer aldı. Sonuç olarak, birkaç Hotbit üst düzey yöneticisi, Temmuz ayının sonundan bu yana kolluk kuvvetlerinden mahkeme celbi aldı ve soruşturmaya yardımcı oluyor. Ayrıca, kolluk kuvvetleri Hotbit'in bazı fonlarını dondurdu ve bu da Hotbit'in düzgün çalışmasını engelledi."

Şirket ayrıca kalan çalışanlarının projeye dahil olmadığını ve iddia edilen yasadışı faaliyetler hakkında hiçbir bilgisinin olmadığını belirtti.

Dondurulmuş varlıklarla ilgili olarak Hotbit şunları söyledi:

"Kullanıcının tüm varlıkları Hotbit'te güvende. Hotbit, varlık "serbest bırakıldığında" normal işlemlerine devam edecektir. Hotbit'teki tüm kullanıcı varlıkları ve verileri güvendedir. Ancak, soruşturmalarında hala kolluk kuvvetleriyle aktif olarak işbirliği yapıyoruz ve avukatlarımız aracılığıyla onlarla sürekli iletişim halindeyiz ve fonların serbest bırakılmasını istiyoruz.”

Hotbit'in şu anda merkezi Hong Kong'da. İşlemlerin dondurulması nedeniyle, tüm doldurulmamış siparişler tasfiye edilecektir. Bu arada Hotbit, kullanıcıların yatırım ürünlerinden elde edilen gelirin normal bir şekilde dağıtılacağını ve site tekrar çalışır duruma geldiğinde kullanıcılar için bir "tazminat planı" açıklanacağını belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ