HSBC yakında canlı Blockchain işlemlerini başlatıyor

Uluslararası bankacılık devi HSBC'nin canlı işlemlerde Blockhain'i test etmeye yakın olduğu bildirildi.

Global Trade Review, bankanın canlı Blockchain işlemlerine geçmeye başlamaya çalışmak için mevcut konsept kanıtı (PoC) projelerine dayanan birkaç pilot programı başlatabileceğini bildirmektedir. Hareket, bu hafta başlarında yapılan özel bir medya çağrısı sırasında ilan edildi.

HSBC üst düzey gelişim  müdürü Joshua Kroeker, başlatma işleminin, iki yıl boyunca yürütülen ve bir başka deyişle, Ağustos 2016'da bir akaryakıt kopyasında bir Blokchain kullanımını test eden bir davanın sonuçlarını belirteceğini belirtti.

O tarihlerde, duruşma, daha önce bildirildiği gibi, verileri doğrulamak için bir sistem oluşturarak iki veya daha fazla varlığın güvenini geliştirmeyi amaçladı. Önümüzdeki haftalarda müşterilerimizin canlı işlemlerde yer almasıyla ilgili devrim noktasındayız. Teknoloji uzun bir yol kat etti; güvenlik ve ölçeklenebilirliği ile çok daha rahatız.

Yetkiller, HSBC'nin müşterilerinin çoğunun işlemlerinin  sayısallaştırma sürecine girdiğini belirtti.

"Bunun meyvesini alacağımıza inanıyorum ve çok heyecan verici olduğunu düşünüyorum."

Banka şu anda müşterileri pilot programlarına entegre ediyor. Kroeker, başarılı olduklarını kanıtlarlarsa projelerin canlı üretim ortamlarına tamamen uygulanacağını, ancak bu adımın hem blok zincir uygulaması hem de ağ üzerinde ilave çalışmalar yapılması gerekeceğini belirtti.

Şu anda, plan GTR'ye göre 2019 yılının başında canlı bir ağ başlatmak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ