HTC ve Midas Labs, HTC Exodus blockchain özellikli mobil cihaz kullanıcılarına kripto madenciliği getiriyor.

HTC ve Midas Labs, EXODUS Mobil Cihazına Kripto Madenciliği Getiriyor

HTC ve Midas Labs, HTC Exodus blockchain özellikli mobil cihaz kullanıcılarına kripto madenciliği getiriyor; Midas Labs tarafından geliştirilen DeMiner uygulamasını kullanarak doğrudan HTC EXODUS akıllı telefonlarından Monero'yu (XMR) çıkarabilecek. Uygulama, 2. Çeyrek 2020'de indirilebilecek.

HTC'nin Merkezi Olmayan Baş Sorumlusu Phil Chen, “Kripto dünyası, devasa madencilik havuzları tarafından hash gücünün hakimiyeti altında tehdit altında. Bu sorunu ortadan kaldırmanın en etkili yolu madenciliği kitleler için erişilebilir hale getirmektir ve bu da mobildir. Bu uygulama, bireysel madencilere teşvik sağlayan ve ağı merkezsizleştirmeye yardımcı olan akıllı telefon madenciliğini uygun maliyetli hale getiriyor. Bu ilk adım ve EXODUS vizyonuna çok iyi uyan gizlilik merkezli bir token olan Monero'yu madencilik yapmak. ”

Gizlilik odaklı kripto para birimi olan Monero (XMR), Kasım 2019'da RandomX adlı yeni bir CPU dostu algoritma benimsedi. Ancak, yine de masaüstünde madencilik yapmak için düşük maliyetli bir yol değil. Midas Labs'a göre, tipik bir dizüstü bilgisayar, günde yaklaşık 0.156 dolarlık bir maliyetle - kayıp yapma çabasıyla 65 W güç yakarak günde yaklaşık 0.06 $ 'a eşdeğer XMR madeni çıkarabilir.

Midas Labs'ın kurucusu ve CEO'su Dr.Jri Lee,şunları söylüyor: “DeMiner uygulamasını, çok daha az güç tüketirken bir akıllı telefon cihazının masaüstüne benzer bir hashrate’e sahip olacağı şekilde geliştirdik. Bu, mobil cihazların ilk kez kripto para birimi madenciliği (takılı durumda) için uygun olmasını sağlar. Açık kaynaklı çerçevelerden başlayarak mobil cihazlar için madenciliği yeniden yapılandırdık ve optimize ettik. Midas Labs, EXODUS 1S kullanıcılarına günde ortalama en az 0.0038 $ XMR madenciliği sağlarken, elektrik maliyeti bunun % 50'sinden az. [2] Midas Labs, mobil endüstri için donanıma ilişkin çözümler sağlayarak ademi merkeziyet sürecini derinleştirecektir. Midas, blockchain meraklıları için daha da kullanıcı dostu bir ortam sağlamak için Exodus ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyor ”

Madenciliğin merkezileştirilmesi ve verimliliğin herkes için artırılması, blockchain güvenliğini artırmayı amaçlayan HTC EXODUS'un önemli bir hedefidir. Akıllı telefonlarda madenciliği maliyet etkin hale getirmek, tedarik zincirinin merkezileştirilmesi sorununu ve kitlelerin kripto madeni kullanması için pratiklik eksikliğini hafifletmeye yardımcı oluyor. Mobil cihazlarda madencilik yeteneği kripto topluluğu için önemli bir atılımdır.

Midas Labs, mobil madencilik performansını geliştirmeye odaklanacak. DeMiner uygulaması, telefon düzenli kullanımda olduğunda veya şarj cihazı takılı olmadığında madenciliği otomatik olarak devre dışı bırakarak telefonun normal çalışma standartlarındaki stresi ortadan kaldıracak şekilde tasarlanmıştır.

HTC'nin Merkezi Olmayan Baş Sorumlusu ve Proof of Capital Genel Ortağı Phil Chen konuyla ilgili olarak şöyle diyor:

“Mobil madencilik alanında birinci sınıf yarı iletken tasarımı uyguladıkları için Midas Labs'a yaptığımız yatırımdan heyecan duyuyorum. Daha da önemlisi, ekiplerinin merkeziyetçilikten uzaklaştırma ve daha kapsayıcı bir para ve finansal sistem oluşturma konusunda temel bir değeri var. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ