Kripto para borsası Huobi agresif bir şekilde stablecoin yarışına atlamaya çalışıyor. 1300.000 Huobi USD (HUSD) daha basıldı.

Huobi 1.3 Milyon Dolarlık HUSD Daha Bastı

Kripto para borsası Huobi agresif bir şekilde stablecoin yarışına atlamaya çalışıyor. 1300.000 Huobi USD (HUSD) daha basıldı.

Tether (USDT) bugüne kadarki en büyük stablecoin olmasına rağmen, rakipler daha büyük bir pazar payı için giderek daha fazla yarışıyor. Borsalar da devreye giriyor, çünkü Huobi HUSD ihraçını hızlandırıyor.

Az Bilinen Stablecoin İçin Daha Fazla Likidite: Huobi

Borsalar tarafından çıkarılan stablecoinler şüphesiz daha popüler hale geliyor. Örneğin Binance’in kendi BUSD'si 2020 yılında dolaşımdaki arzının önemli ölçüde arttığını gördü. Ayın başında borsa, PAX Hazinesi'nin yardımıyla 5.000.000 BUSD aldı. Ardından, günler önce, piyasaları sakinleştirmek için 10 milyon dolarlık bir BUSD daha verildi.

Ancak, başka bir borsa da stabilcoin yarışına girmek istiyor: Huobi.

Huobi USD (HUSD), 2020'de faaliyette bir artış görmesine rağmen nispeten küçük bir stablecoin. Bu ayın başlarında, birçok kişi borsada 5 milyon dolarlık HUSD'nin düştüğünü görünce şaşırdı. Döviz tokenları şu ana kadar 2020'de son derece iyi bir performans sergiliyor, bu nedenle bazı borsalar sabit para varlıklarını artırarak bir adım daha ilerlemeye karar verdiler.

Whale Alert (@whale_alert) tarafından bildirildiği üzere, bugün 1.300.000 HUSD daha basıldı ve kısa süre içinde pazara girecek. Kripto para piyasalarını tek başına taşımak için yeterli olmasa da, yatırımcılara Huobi'nin stablecoin savaşına ciddi bir şekilde atlamaya çalıştığını açıkça gösteriyor.

Tether Ticarete Hala Hakim

Her ne kadar BUSD, HUSD, USDC ve diğer pek çok stablecoin bu yıl gittikçe daha fazla azalıyor olsa da, Tether (USDT) çok baskın durumda. Bitfinex tarafından desteklenen önde gelen stablecoin, yazım sırasında 70 milyar dolarlık bir işlem hacmine sahip. Aslında, artık sürekli olarak tüm Bitcoin ticaret çiftlerinden daha yüksek günlük işlem hacmine sahiptir.

 Gelişen projeler Tether'i en üst noktadan çıkarmaya çalışırken, kripto para piyasasında yakında bir 'stabilcoin savaşı' yapacağız. Ancak bunun gerçekleşmesinden çok uzaktayız. Tüm Tether olmayan stablecoinlerin piyasa değerini birleştirsek bile, yine de liderin pazar payının küçük bir kısmını temsil ediyor. Yani, Tether hala açık kazanan olmasına rağmen, stabilcoin dövüşü şimdilik sürüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ