Kripto para birimi borsası Huobi Global, 13 Kasım’dan itibaren ABD’deki tüm kullanıcı hesaplarını donduracağını açıkladı.

Huobi, ABD’deki tüm kullanıcı hesaplarını 13 Kasım’da donduruyor

Kripto para birimi borsası Huobi Global, 13 Kasım’dan itibaren ABD’deki tüm kullanıcı hesaplarını donduracağını açıkladı. Borsa, alım satımı ve koin gönderimini önlemek için ABD merkezli hesaplarını "yavaş yavaş devre dışı bırakıldığını" açıkladı.

ABD’li kullanıcılarının borç olarak aldıkları koinlerini margin işleminde iade etmeleri ve tüm varlıkları platformdan çekmeleri tavsiye ediliyor. Huobi'nin ön ödemeli kartlarını satın alanlara, bir blog gönderisine göre USDT olarak geri ödeme yapılacak.

Hesapları dondurma, Huobi Global'in ABD pazarından çıkacağı anlamına gelmiyor. Huobi, ABD müşterilerine hizmet vermeye adanmış bir platform olan San Fransisco tabanlı HBUS ile stratejik bir ortaklığa sahip.

Binance.US'ye benzer şekilde, HBUS Huobi Global'den ayrı bir emir defteri çalıştırıyor ve borsadan bağımsız olarak çalışıyor.

Huobi kripto para borsasının ana şirketi olan Huobi Group, Huobi Argentina'nın resmi lansmanını geçtiğimiz ay açıklamıştı. Huobi Argentina, Ekim ayının ortalarında, kredi kartı, banka havalesi ve dijital ödeme hizmetleri yoluyla kripto para birimleri için Arjantin pezosu ticareti yapmak üzere fiat parayı bir geçiş yolu olarak kullanarak yerel kripto para birimi alım satımını başlatmıştı.

Huobi aynı zamanda Türkiye pazarına da giriş yaparak Türk Lirası odaklı kripto geçişlerini de geçtiğimiz ay başlatmıştı. Konuyla ilgili olarak hangi bankalarla işbirliği yapıldığı konusunda bir açıklama yapılmamıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ