Neredeyse bir yıllık hazırlık ve geliştirme çalışmalarının ardından Huobi Chain’in Testnet'i (“Testnet”) 29 Şubat 2020'de (GMT + 8) resmi olarak piyasaya sürülüyor.

Huobi Chain Testneti Bugün Resmen Başlıyor!

Neredeyse bir yıllık hazırlık ve geliştirme çalışmalarının ardından Huobi Chain’in Testnet'i (“Testnet”) 29 Şubat 2020'de (GMT + 8) resmi olarak piyasaya sürülüyor. Finans sektörünü hedefleyen Huobi Chain, Çin’in özerk cum uyumlu hazır blockchain platformudur ve küresel, blockchain tabanlı, dijital varlık finansal altyapısı sağlamayı taahhüt ediyor.

 Huobi Chain’in temel özellikleri şu şekilde yer alıyor:

1. Dünyanın 1. Zincir Üstü Yönetişim ve Uyum Çerçevesi Sağlayıcısı

Zincir İçi Yönetişim ve Uyum Çerçevesini Destekler: Huobi Zinciri, akıllı sözleşme yürütme erişimini benzersiz kullanıcı kimliği özellikleriyle entegre etmek için tasarlanan temel altyapıya merkezi olmayan bir dijital kimlik (DID) entegre edecektir. Aynı zamanda, bir yönetişim düğümü kavramı tanıtılacaktır.

2. Finansal Ürünler için Özel Yapılmış, Değişmezlikten ödün vermeyen (geri dönüş olmayan) sistem

1) Bağımsız geliştirme ve Özelleştirilebilir DeFi hizmet protokolü: Huobi Zinciri, varlık yönetimi, yönetişim ve finansal veri yönetimi hizmetleri gibi temel destek sağlarken, kullanıcıların DeFi hizmetlerini özelleştirmelerini sağlar. Bu destek altyapısı sayesinde Huobi Zinciri, finansal uygulamaları güçlendirmeyi ve açık bir finansal pazara dönüşebilecek bir eko-sistem kurmayı umuyor.

2) BTC Cum Çoklu Varlık Desteği: Huobi'nin tescilli varlık yönetimi yeteneklerini kullanarak Huobi, merkezi olmayan ve merkezi teknolojilerin (BTC, ETH, HT, HBTC, HUSD) çeşitli zincir ve zincirler arası varlık yönetimi hizmetleri sunacaktır.

3. Otonom Yan Zincir, Yüksek Performanslı DeFi İşlem Desteği

1) Çok dilli, yüksek performanslı akıllı sözleşmeler: Huobi Zinciri, karmaşık uygulama geliştirmeyi destekleme ve böylece dikey boyutlu iş hizmetlerinin gerçekleştirilmesini mümkün kılma özelliğine sahip, kullanıcı tarafından kullanılan akıllı sözleşmeleri destekler.

Sanal makineler (VM) açık kaynaklı RISC-V talimat setlerini kullanırken, takım zincirleri nispeten daha eksiksizdir ve doğal olarak daha uyumludur (gcc / gdb / llvm uyumluluğu ile). Birçok topluluk geliştiricisi, RISC-VM'yi çevreleyen Ruby, Python, Typescript, Go ve Rust tercümanlarını inşa ederek gelecekteki eko sistemi zenginleştirdi. Testnet şu anda C-programlama dili kullanılarak yazılan akıllı sözleşmeleri desteklemektedir. Farklı kullanıcıların taleplerini karşılamak için Huobi Zinciri, gelecekte kullanıcılara daha zengin akıllı sözleşme programlama dilleri seti sağlamayı ve geliştirme eko sistemini daha da genişletmeyi amaçlamaktadır.

2) Çapraz Zincir İçin Tasarlanmış, Üçüncü Taraf Yan Zincirleri Destekler: Huobi Zinciri, Huobi Zinciri blok zinciri protokolü kullanılarak üçüncü taraflar tarafından oluşturulan ve yönetilen yan zincirleri destekler. Huobi Zinciri, zincirler arası birlikte çalışabilirlik düşünülerek geliştirilmiştir. Huobi Zinciri, açık yan zincir bağlantısı, uyumluluk işlevleri ve yüksek performans özellikleri gibi belirli gereksinimleri olan kullanıcılara yan zincir destek hizmetleri sunarak, yüksek özelleştirme geliştirme ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır.

3) Güvenlik İhtiyaçlarından Ödün Vermeyen Yüksek Performanslı Zincir İçi DeFi İşlemleri: Huobi Zinciri, bir DeFi genel zinciri olarak konumlandırılır ve güvenlik ve belirleyici çıktı ve düşük gecikme gereksinimlerinin karşılanması temelinde (yani işlem geri dönüşü) güvenli tutulması, verimi en üst düzeye çıkarmayı amaçlıyor.

4. Diğer Blockchain Teknolojileri Tarafından Kısıtlanmayan Orijinal Yenilik,

Yeni nesil DeFi kamu zincirinin teknik taleplerini karşılamak için, temel blok zinciri altyapısının tüm yönleri (sanal makine, akıllı sözleşme derleyici, uzlaşma protokolü, mesaj imzası, zincirler arası protokol, varlık yönetimi modülü, vb.) Bağımsız olarak sıfırdan geliştirildi. Huobi'nin blockchain endüstrisindeki deneyimini ve açık kaynaklı geliştirme topluluğunun gücünü birleştiren Huobi Zinciri, sürekli olarak birkaç proje yinelemesi ve teknolojik geliştirmeden geçecek.

HT’nin uzun vadeli değer teklifi göz önüne alındığında HT, Huobi Zinciri’nin tek fayda odaklı tokenı haline gelecektir.

HT yaygın bir şekilde tutulur, olgun bir topluluk tabanına ve iyi bir markaya sahiptir ve Huobi Zinciri ile sinerjik bir ittifak oluşturmasına izin verir. Mainnet yayına girdikten sonra Huobi Zinciri HT ile ilgili gelişmeleri duyuracak

Ayrıntılı kurallar ayrı bir duyuruda açıklanacak.

Huobi Chain, yüksek performanslı, blockchain tabanlı, küresel bir finansal altyapı sağlamayı taahhüt eder. Huobi Zinciri sadece Huobi'ye değil, tüm endüstriye aittir. Testnet'in piyasaya sürülmesi sadece bir adım olsa da, küresel finansal altyapının ilerlemesine önemli ölçüde katkıda bulunabileceğini umuyoruz.

İyi bir blockchain sisteminin topluluğun desteğini gerektirdiğini biliyoruz. Huobi Zinciri, yurtdışı geliştiricileri, araştırmacıları ve kullanıcıları Huobi Zincir Testnet denemesine katılmaya, Huobi Zinciri yönetişim çerçeve tartışmalarına katılmaya ve Huobi Zinciri ile DeFi uygulamasının sonsuz olasılıklarını keşfetmeye davet ediyor.

 Bu Testnetin piyasaya sürülme duyurusunu takiben HT’nin tokenomisi de bir değişiklikten geçecek, ayrıntılar kısa süre içinde açıklanacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ