Endüstrideki en büyük kripto para borsalarından biri olan Huobi, Endonezya'da 27 Aralık'ta Endonezya Rupiahı (IDR) ve Tether (USDT) arasında fiat-kripto ticaretini mümkün kılmak için fiat geçidini başlattı.

Huobi Endonezya’nın Fiat Ağ Geçidi, IDR ve USDT Arasında Ticaret Yapma Olanağı Sağlıyor

Güneydoğu Asya'nın en büyük ekonomilerinden biri olan yerel yatırımcılar artık yerel fiat para birimini kullanabilecek ve Huobi Endonezya’nın dijital varlık borsasında mevcut 250'den fazla kripto para birimi ticareti yapabilecekler.

Hamle hakkında yorum yapan Huobi Cloud Kıdemli Direktörü David Chen, bir basın açıklamasında şunları söyledi:

“Yeni fiat ağ geçidi, Huobi’nin küresel genişleme stratejisinin bir parçası ve dünya genelindeki kilit pazarlarda güçlü yerel ortaklarla çalışmaya devam etme taahhüdümüzü yansıtıyor.”

Aracısız

Ayrıca, şirketin dijital varlıkların güvenilir ve kanıtlanmış bir platformda ticaretini dünyanın her yerindeki yatırımcılara “aracısız” yapmayı planladığını da sözlerine ekledi.

Huobi, 2019'un başlarında bir Arjantin Pezosu (APS) fiat ağ geçidi planlarını açıklamıştı. Bu hareket, David Chen’in, şirketin dünyadaki önemli pazarlarda güçlü yerel ortaklarla çalışma planlarını vurguladığı ifadesinin ışığında ortaya çıkıyor.

Huobi Endonezya CEO'su Xiong Dan, hareketi Endonezya'daki Huobi ekibi için “heyecan verici bir kilometre taşı” olarak nitelendirdi ve ekledi:

“Endonezya Rupiah fiat ağ geçidi, Huobi Endonezya takımı için heyecan verici bir dönüm noktası. Endonezya pazarını genişletmeye, hizmet kalitesini pekiştirmeye ve iyileştirmeye, pazar taahhütlerini yerine getirmeye ve yerel işletmelerin gelişimini hızlandırmaya devam edeceğiz. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ