Kripto para borsası Huobi’nin Japon birimi Huobi Japonya’nın yeni özkaynak finansmanında 500 milyon yen daha (yaklaşık 4.6 milyon $) fon toplaması bekleniyor.

Huobi Japonya’nın Gelecek Ay 4,6 Milyon Dolar Fon Toplaması Bekleniyor

Kripto para borsası Huobi’nin Japon birimi Huobi Japonya’nın yeni özkaynak finansmanında 500 milyon yen daha (yaklaşık 4.6 milyon $) fon toplaması bekleniyor.

Perşembe günkü duyuruya göre, Japon finansal hizmetler şirketi Tokai Tokyo Financial Holdings, önümüzdeki ay Huobi Japonya'ya yatırım yapmayı planlıyor. Tokai Tokyo, Huobi Japonya ile zaten bir sermaye ve ticari ittifak anlaşması imzaladığını söyledi.

Planlanan yatırım, Tokai Tokyo’nun kripto ve blockchain tabanlı ürün ve hizmetleri sunmayı amaçlayan yeni iş planının bir parçası. Yapılan açıklamada “Burada Japonya'da ilgili bakanlık düzenlemelerinin önümüzdeki bahar yürürlüğe girmesi bekleniyor. Bu nedenle, kripto varlıkları ve blockchain ile uğraşan işletmenin daha da hızlanacağına inanıyoruz ” deniliyor.

Tokai Tokyo özellikle Huobi Japonya ile ortaklaşa olarak kripto borsasına, ilk borsa teklifine (IEO) ve ilgili işlere girmeyi düşünüyor. Bu işi gelecekte bölgesel bankalara ve diğer bölgesel bankalara ortak olacak şekilde genişletme de ana hedefler arasında.

Ekim ayında, Huobi Japonya yerel finansal hizmetler grubu FPG Corporation'dan 500 milyon yen (~ 4.6 milyon $) fon topladı.

 Huobi Japonya, Huobi Group'un yerel lisanslı kripto para birimi borsası BitTrade'de çoğunluk hissesini almasının ardından geçen yıl kuruldu. Japonya, tüm kripto para borsalarının FSA'ya kayıtlı olmasını ve ülkede faaliyet göstermesini istiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ