Huobi Group kurucu ortağı Du Jun, 31 Aralık 2021'e kadar kalıcı olarak kapatmadan önce Çin hesaplarındaki tüm kripto varlıklarını korumayı amaçlıyor

Huobi Group kurucu ortağı Du Jun, 31 Aralık 2021'e kadar kalıcı olarak kapatmadan önce Çin hesaplarındaki tüm kripto varlıklarını korumayı amaçlıyor.Huobi, kripto ticaretini durdurduktan sonra Çinli yatırımcılar için planını ana hatlarıyla açıkladı.Çin'in kripto ticaretine yönelik kapsamlı yasağının yol açtığı belirsizlikler, Houbi gibi yerli kripto borsalarının anakarada bulunan mevcut yatırımları korumak ve iade etmek için proaktif önlemler almasıyla düşüşe geçti.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Bu konuda Cointelegraph'a konuşan Huobi Group'un kurucu ortağı Du Jun, kripto borsasının sosyal sorumluluğunun bir parçası olarak kullanıcıların varlıklarının güvenliğini sağlamak istediğini söyledi:

“Müşteriler, önümüzdeki birkaç ay içinde varlıklarını diğer borsalara veya cüzdanlara aktarabilecekler. Gelecekteki duyurularda özel önlemler ve çalışma kuralları ana hatlarıyla belirtilecektir.”

Çinli yatırımcılarla yasağın ortasında bir iletişim boşluğu olasılığını öne süren kripto borsası, kullanıcılar onları denizaşırı borsalara veya cüzdanlara taşıyana kadar müşteri varlıklarını korumanın başka yolları üzerinde de çalışıyor.

Çinli yatırımcılar kripto yasağından önce ticaret hacimleri açısından %30'dan fazlaydı, ancak Jun'un önerdiği gibi Huobi, Güneydoğu Asya ve Avrupa pazarlarında artan bir benimseme gördü. Ancak borsa, "küresel işimiz büyümeye devam ettikçe Huobi gelirleri üzerindeki herhangi bir kısa vadeli etkinin hafifletilmesini" bekliyor.

Jun, Çin Halk Bankası ve diğer Çinli düzenleyici makamlar tarafından kripto ticareti ve madenciliği yasağını gözlemlerken, Huobi'nin uyum çabalarını ikiye katlamayı ve küresel ölçekte uyumlu operasyonlar oluşturmaya devam etmeyi planlıyor.

Huobi de dahil olmak üzere Çin anakarasındaki kripto borsaları, 24 Eylül'de yeni bir kripto yasağı yürürlüğe girdikten kısa bir süre sonra yeni müşteri kayıtlarını durdurmaya başladı. Huobi daha sonra anakaradaki tüm Çin hesaplarının Aralık'ta 24:00 UTC+8'e kadar kapatılacağını duyurdu.

 

Crypto, Son 12 yılda Çin'in FUD'sinden Bir Düzineden Fazla Kez Kurtarıldı

Tarihsel olarak Çin, Bitcoin (BTC) madenciliğinin aslan payından sorumluydu. İktidardaki hükümetin destek eksikliği göz önüne alındığında, Çinli madenciler kıyıdan uzak kripto dostu yargı bölgelerine taşınmaya devam etti.

Yakın tarihli bir Cointelegraph raporuna göre, en son yasak, Çinli düzenleyicilerin son 12 yılda Bitcoin ve kripto para birimlerini engellemeye yönelik 19. girişimini işaret ediyor. Çin'de kripto ticaretini yasaklama kararı, birkaç ihtiyatsız yatırımcının anlık panik satışına neden olurken, Bitcoin fiyatı, kripto Borsalarından ve dünya genelindeki kullanıcılardan gelen proaktif destek göz önüne alındığında yükseliş sinyalleri vermeye devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ