Kripto değişim platformu Huobi'nin stablecoin'i, likidite sorunları nedeniyle kısa süreliğine ABD dolarından ayrıldı.

Huobi, Likidite Sorunları Nedeniyle Kısa Bir Süre ABD Dolarından Ayrıldı

Kripto değişim platformu Huobi'nin stablecoin'i, likidite sorunları nedeniyle kısa süreliğine ABD dolarından ayrıldı.

Stabilcoin HUSD, likidite sıkışıklığı saatler içinde çözülmeden ve ABD dolarına sabitlenmeden önce 0,87 dolara kadar düştü. Bunu yazarken, gün için %11 kazançla 0,996 dolardan işlem görüyor.

Stabilcoinden yapılan açıklamaya göre, sorun, şirketin düzenlemelere uymak için piyasa yapıcı hesaplar da dahil olmak üzere belirli hesapları kapatma kararından kaynaklandı. HUSD, banka saatlerindeki zaman farkının suçlu olduğunu söylüyor.

“Son zamanlarda, bazı piyasa yapıcı hesapları da dahil olmak üzere, düzenleyici gerekliliklere uymak için belirli bölgelerde birkaç hesabı kapatma kararı aldık. Banka açılış saatlerindeki zaman farkı nedeniyle bu, kısa vadeli bir likidite sorununa yol açtı ve şimdi çözüldü.”

Kripto değişim platformu, ilgili makamlarla çalışacağını söyleyerek hızlı yanıt verdi. madeni para ihraççıları, Stable Universal Limited, HUSD'yi engelleyen likidite sorunlarını çözmek için birlikte çalışıyor.

“Stable Universal Limited tarafından verilen ve Ethereum ağına dayanan stabilcoin HUSD ile ilgili son likidite sorunlarının farkındayız.

Huobi, her zaman müşterilerimizin varlıklarının güvenliğine öncelik verdi ve bir çözüm bulmak ve istikrarı mümkün olan en kısa sürede yeniden sağlamak için HUSD ihraççısı ile birlikte çalışacak.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ