Hyundai Commercial Blokchain'i kullanarak iş modelini modernize etmek için Amerikan teknoloji devi IBM ile bir ortaklık yaptığını açıkladı.

Hyundai Blockchain Gelişimini Hızlandırmak İçin IBM ile İşbirliği Yapıyor

Hyundai Commercial, Güney Korenin önde gelen otomobil üreticilerinden biri olan Hyundai'nin finansal hizmet veren bir yan kuruluşudur. Hyundai Commercial 3 Şubat'ta IBM’in San Francisco, California’daki IBM’in yıllık teknoloji ve iş konferansı “IBM Think 2019” da Blokchain'i kullanarak iş modelini modernize etmek için Amerikan teknoloji devi IBM ile bir ortaklık yaptığını açıkladı.

Hyundai Commercial'ın “ticari araçlar ve inşaat araçları için finansal kiralama ve finansal hizmetler sağlayan kurumsal bir finans şirketi” olduğu bildiriliyor. IBM ile yapılan ortaklık Hyundai Commercial'ın yeni bir tedarik zinciri finansman ekosistemi oluşturmak için açık kaynaklı Hyperledger Fabric Blockchain teknolojisini kullanmaya odaklanacaktır.

Otomobil bayileri, distribütörleri ve imalatçı firmaları içeren sistem, blok zincirindeki tüm işlemlerin gerçek zamanlı olarak ve bu verilerin güvenli bir şekilde yönetilmesini sağlarken aynı zamanda verimli bir şekilde dağıtılma işlemini yapıyor.

Ayrıca, Hyundai finansal hizmetler servisinin yan kuruluşu Hyundai Card'ın müşteri hizmetleri için yapay zeka tabanlı bir chatbot oluşturacak. Bu sistemin geliştirilmesi için makine öğrenme teknolojisini uygulamak üzere IBM ile ortaklık yapacaklarını duyurdu.

IBM'nin finansal hizmetler, tedarik zinciri, hükümet, perakende, dijital haklar yönetimi, sağlık ve sigorta alanında bu tarz Blokchain tabanlı sistemleri geliştiriyor. Hyundai Group ve Hyundai Motors CEO'larının yeğeni Chung Dae-sun Hyundai-DAC token'in fintech ve blockchain yan kuruluşu Hyundaipay'ın yanı sıra Koreli merkezli Blockchain tabanlı IoT platformu ve ihraççısı olan HDAC'ı kurdu.

Bu haftanın başlarında, HyundaiPay Güney Kore’nin en kalabalık ikinci şehri olan Busan’daki fintech girişimlerinin büyümesini teşvik etmek için bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ