Trump yönetiminin para biriminin yeni Oyunculuk Denetçisi Brian Brooks, bankacılık sektöründe potansiyel bir oyun değiştirici olarak blockchain teknolojisini kullanıyor.

i ABD Banka Düzenleyicisi: Bitcoin, Ethereum ve XRP, Eski Finansal Kurumları Engelleyen Birçok Sorunu Çözüyor

Trump yönetiminin para biriminin yeni Oyunculuk Denetçisi Brian Brooks, bankacılık sektöründe potansiyel bir oyun değiştirici olarak blockchain teknolojisini kullanıyor.

Kripto para borsası Coinbase'in eski baş yasal memuru Brooks, şimdi ABD'deki en büyük bankalardan sorumlu federal ajansın liderliğini yapıyor - ve tüm işaretler işleri sarsmayı planladığını gösteriyor.

Brooks, blockchain'in Amerika'nın bankacılık altyapısını dijital çağa getirmeye yardımcı olabileceğine inanıyor ve Forbes ile yapılan yeni bir röportajda, teknolojinin potansiyelinin başlıca örnekleri olarak üç kripto para birimine işaret ediyor.

Para biriminin Oyunculuk Denetçisi olma konusundaki açılış konuşmasında Brooks, inovasyona odaklanmanın ofisindeki zamanının bir damgası olacağını öne sürdü.

Küresel ödeme sistemi SWIFT'e gelince, Brooks ABD ve Avrupa arasında para göndermek için gereken üç günün çok yavaş olduğunu söylüyor. Ayrıca, Fed'in işlem hızını ve güvenilirliğini artırma çabalarının, blockchain dünyasında elde edilebilecek “anlık ve değişmez” aktarım hızlarının da altında olduğunu söyledi.

Brooks, Oyunculuk Denetçisi olarak ilk adımlarından birinde, bankacılık endüstrisindeki olası kripto düzenlemeleri için kamuoyu yorumu isteyen bir “Kamu İdaresi Ön Bildirimi” (ANPR) yayınladı.

Bildirimde, ajansın “finansal hizmetler şirketlerinin veya banka müşterilerinin katıldığı kripto para birimleri veya kripto varlıklarla ilgili faaliyetler ve kripto ile ilgili faaliyetlerin bankacılık sektöründe daha fazla benimsenmesinin önündeki engellerin veya engellerin neler olduğu” ile ilgilendiği belirtiliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ