IBM’in Avustralya ve Yeni Zelanda’daki blok zinciri başkanı, firmanın DLT’nin tedarik zinciri sistemlerine entegrasyonu konusundaki görüşünü paylaştı.

IBM Blockchain Başkanı: DLT Küresel Tedarik Zincirlerini Dönüştürüyor

IBM’in Avustralya ve Yeni Zelanda’daki blok zinciri başkanı, firmanın DLT’nin tedarik zinciri sistemlerine entegrasyonu konusundaki görüşünü paylaştı.

IBM Avustralya ve Yeni Zelanda'daki blockchain başkanı Rupert Colchester, dağıtılmış defter teknolojisinin dünya çapında tedarik zinciri sistemlerini nasıl dönüştürdüğünü tartıştı.

Colchester ayrıca IBM’in bazı mevcut blockchain girişimleri ve Avustralya'daki endüstrinin durumu hakkında bilgi verdi ve DLT'nin sürmekte olduğu sayısallaşma çağına olan heyecanını paylaştı.

Şu anda Avustralya'da blockchain benimseme durumu nedir? Avustralya, DLT ile ilgili eğrinin arkasında mı önünde mi?

Bence Avustralya'nın son iki yıldır DLT'deki bir teknoloji olarak ilerlemesi çok cesaret verici. Ancak bir ülkeye göre değerlendirme, birçok blok zincirinin ve DLT uygulamasının hem sınırların içindeki, kısmen sınırların içindeki, sınırların dışındaki vb. Şirketlere dokunması nedeniyle, hikayenin sadece bir kısmını anlatıyor.

“Country Ülke ve varlıklarına odaklanmış” diyebileceğiniz hükümet temelli blockchain girişimleriyle ilgili olsa bile, girişimler genellikle ihracat ve ithalata insanlar, mallar ve hizmetler şeklinde de dokunmaktadır. ”

Örnek olarak, beceri ve kimlik bilgileri etrafındaki teknoloji için büyük kullanım durumları vardır, ancak bu kullanım durumlarının çoğu Avustralyalı olmayan öğrenciler, yönetmelikler, süreçler, eğitim kurumları vb. Dolayısıyla, herhangi bir ülkenin kendi ilerlemesini değerlendirmesinin çok zor olduğunu düşünüyorum.

Kesinlikle doğru olan, Avustralya'nın standartları belirleme biçiminin ve gerçekten de DLT ile ilgili bazı küresel standart girişimlerinde gerçekten önemli bir rol oynamasının çok olumlu bir şey olduğudur. Avustralya sınırları içindeki şirketlerin ve kuruluşların bu teknolojide ilerleme kaydetmelerine yardımcı olmak için, standartlar ve teknik standartlar konusunda bazı liderliklerin yanı sıra, yönetişim mekanizmaları ve işleri ileriye taşıyacak bilgi birikimine sahip olmak da yararlıdır.

Ülkenin en büyük üç bankasından biriyle pilot çalıştığımız Lygon girişimini düşündüğümde ekleyeceğim diğer bir şey, Avustralya sınırları içinde etkili işbirliğinin önemi. Bu, dünyanın birçok ülkesinde görmediğiniz bir şey.

 Tedarik zincirlerine genel olarak baktığınızda, Avustralya'nın özellikle çok ileride olduğunu söyleyemem. Henüz Avustralya sınırları içinde tedarik zinciri verileri ve iş akışları için ortak bir platform kullanan pek çok kuruluş görmüyorsunuz, ancak bazı diğer ülkelerde de bazı durumlarda tek bir platform kullanan yüzlerce kuruluş görüyorsunuz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ