IBM Blockchain ödemeleri büyük ortaklık anlaşmalarında Stellar kullanıyor

IBM ve ödemeler ağı KlickEx yeni ''sınır ötesi ödemeler'' ağı olarak Stellar'ı duyurdu.

IBM ''çoklu entegre para birimi  koridorlarında sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için üretimde kullanılmaya başlanan halka açık blockchain teknolojisinin '' ilk kullanımı olarak nitelendirdiği alanda, inovasyonun ilerletilmesi için bir grup büyük bankacılık ortağı topluyor.

Stellar kurucularından Jed McCaleb şunları söyledi:

 Şu anda sınır ötesi ödemelerin netleşmesi bir kaç gün sürebilir.Bu yeni uygulama Güney Pasifik Bölgesinde derin bir değişikliği etkilemek için hazırlanıyor ve bir zamanlar ve bir zamanlar IBM ve bankacılık ortakları tarafından ölçeklendirildiğinde , paranın dünyada gezinme şeklini potansiyel olarak değiştirebilir.

KlickEx'in zaten, Yeni Zelanda'daki merkezinde Güneydoğu Asya'da faaliyet gösteren bir ödeme ağı var. Şimdi bir grup "çeşitli bankacılık liderleri", aktif halde bulunan Blockchain destekli çözümün "geliştirme ve dağıtım süresinde" IBM devletlerine yardımcı olacak.

Hareket eski kuruluşların küresel mali çerçevesi içinde stellar için önemli bir uygulama olduğunu ve blockchain tabanlı kurumsal yerleşimerin başlıca kurumlarından biri olarak RIPPLE'ı  koyduğunu görüyor.

Bir hibe programı gibi pazarlama ploy'leri ve yatırımcılardan daha fazla ilgi çekmek isteyen lightyear spin-off'unun piyasaya sürülmesi ile bir yıl boyunca uzlaşma girişimlerini engelliyor

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ