LinkedIn'de bir profil Ripple ve XRP topluluğunda viral oluyor.

IBM Sessizce Ripple ve XRP

Mumbai merkezli IBM çözüm mimarı Viral Shah, RippleNet kullanan bir proof of concept üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Profiline göre, “Bankalar için RippleNet Blockchain uygulamasında POC gerçekleştirmek. Bilgi toplamak ve çeşitli çözümler üretmek için çeşitli ekip ve müşteriyle etkileşim kurmak” ifadeleri yer alıyor.

Bununla birlikte, IBM'in farklı bir blockchain platformuyla aktif bir ortaklığı bulunuyor: Stellar. Çift, sınır ötesi havaleleri güçlendirmek için Stellar protokolünü kullanan World Wire adlı bir ödeme sistemi geliştiriyor.

IBM, sınır ötesi işlemleri güçlendirmek için bir dizi araç da geliştiren Ripple ile doğrudan çalışıp çalışmadığını doğrulamamış durumda.

İşbirliği

Şubat ayında, IBM’in eski blok zinciri başkanı Jesse Lund, şirketin Stellar merkezli ödeme girişiminin Ripple ile işbirliği yapıp XRP'deki işlemleri çözebileceğini söyledi.

“Ağdaki katılımcılar seçimlerini gerçek zamanlı olarak seçebilmeli ve müzakere edebilmelidir. Ve fiyatlandırma, kullandığınız ödeme aracına bağlı olarak farklı olabilir. Bence Ripple ile XRP'yi yerleşim için birincil dijital varlık olarak görüyorlar. Bizim için Stellar olabilir; Ripple olabilir; XRP bile olabilir. Bitcoin olabilir. Ama aynı zamanda muhtemelen stablecoinler ve hatta yakında, umarım merkez bankası dijital para birimleri gibi diğer enstrümanları da içerecek.”

IBM'de Shah, Hindistan Devlet Bankası'ndan bir dijital bankacılık uygulaması olan YONO üzerinde de çalıştığını söyledi. Uygulama insanlara faturalarını ödemek ve online alışveriş için kolay bir yol vermek için tasarlanmış.

2018 yılının Nisan ayında, Finansal Analist bankanın bir Ripple sunumunu izlediğini bildirdi. Ancak, potansiyel ortaklık asla doğrulanmadı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ