Intercontinental Exchange (ICE)’ye ait dijital varlık platformu Bakkt'ın CEO'su göreve atandıktan dört ay sonra görevinden istifa ediyor.

ICE

Intercontinental Exchange (ICE)’ye ait dijital varlık platformu Bakkt'ın CEO'su göreve atandıktan dört ay sonra görevinden istifa ediyor.

ICE Perşembe günü yaptığı açıklamada, Birleşme ve Devralma ve entegrasyondan sorumlu başkan yardımcısı David Clifton'un geçici CEO olarak görev yapacağını söyledi. ICE istifa ile ilgili olarak "Clifton, şirketi yeni bir fırsat peşinde terk eden Mike Blandina'nın yerini aldı. Bu yılın başlarında Bakkt Başkanı olarak atanan Adam White görevine devam edecek” diyor.

Blandina, ABD Senatosu'na atanmasının ardından giden CEO Kelly Loeffler'in yerini almak üzere Aralık ayında CEO pozisyonuna getirildi.

"David Clifton yıllar içinde en önemli girişimlerimizin birçoğuna derinden katılmış ve Bakkt'ın tüketici uygulamasının piyasaya sürülmesini hızlandırmak için Bridge2'nin satın alınmasına liderlik ettikten sonra, Bakkt'a Geçici CEO'su olarak üstün liderlik sağlayacağını biliyorum, "ICE'nin kurucusu, başkanı ve CEO'su Jeffrey Sprecher yaptığı açıklamada. "Ayrıca, şirket için önemli bir dönüşüm döneminde Bakkt'ın büyümesine yardımcı olmak ve Mike'ın yeni çabasında en iyi dileklerini dilemek için Mike Blandina'ya şükranlarımızı sunmak istiyorum” diyor.

 Bakkt, Mart ayı ortasında 300 milyon dolarlık B Serisi finansman turunu tamamladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ