ICO Çılgınlığı Devam Ediyor

2017 yılının ilk yarısında kripto para birimi olan ICO'lar vasıtasıyla kripto para piyasasında 1.2 milyar doların üzerinde bir artış sağlandı ve bu durum blok zinciri ve Bitcoin firmalarına yapılan girişim sermayesi yatırımını geride bıraktı. Son 30 günde yaklaşık 600 milyon dolar yükseldi.

Autonomous NEXT'deki 78 sayfalık "Token Mania" belgesi, ICO'ları özetler ve "dotcom bubble" lara benzerlikler, "bitcoin balinalarının" etkisi, düzenleme ve diğer konular da dahil olmak üzere onları çevreleyen birçok sorunu araştırır. Analiz, "startup"lara, finansal yetkililere ve yatırımcılara işe yarar bilgiler sağlar.

2017 yılına kadar, tüm "token" lansman işlemleri, küresel çapta "crowdfunding" (kitlesel fon) aktivitesinin %1'inden azdı. 2017'de 50'den fazla projede 1.2 milyar dolardan fazla birikim sağlandı. Raporda, 56 2017 "token" satışının tümü listelenmiştir.

Mevcut ICO pazarı "bubble" özelliklerine sahipken, raporda dijital dünyada kitlesel bir platform kayması nitelikleri ile altta yatan bir yenilik var olduğu belirtiliyor. Çoğu ICO başarısız olurken, bazıları kendi endüstrilerini 10 yılı aşkın bir süre içinde "kazanan hepsini alır" dinamiği ile yeniden tanımlayacaklardır.

Finansal yetkililer, dahili para birimlerini ve iş akışlarını simgelemek veya açık API'lar etrafındaki geliştirici toplulukları katalize etmek gibi bir işletim stratejisi olarak "crypto tokens" kullanmayı düşünmelidir.

Daha fazla bilgi için; Mevcut ICO piyasalarını inceleyebilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ