Telegram ICO katılımcılarının tescilli yatırım stratejilerini özetleyen hassas belgeler SEC ile olan davadan çıkarıldı.

ICO Katılımcılarını Korumak İçin Telegram Davasında Verilen Redaksiyonlar

Telegram ICO katılımcılarının tescilli yatırım stratejilerini özetleyen hassas belgeler SEC ile olan davadan çıkarıldı.

ABD Bölge Hakimi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun mesajlaşma firması Telegram'a karşı (SECO) 1,7 milyar dolarlık ilk koin teklifi (ICO) üzerindeki davasını çevreleyen işlemler sırasında alınan redaksiyon taleplerinin çoğunu onayladı.

SEC, Ekim 2019'da Telegram'ın tokenlerini dağıtmasını engelleyen geçici bir kısıtlama emri sunarak Telegram'a karşı harekete geçti.

SEC, geçici sınırlama düzenini desteklemek için ICO'ya katılan ve daha sonra SEC ile işbirliği yapan risk sermayesi firmalarının ve yatırımcılarının stratejik düşüncelerini ortaya çıkaran yaklaşık bir düzine sergi de dahil olmak üzere bir belge önbelleği sundu.

Belgeler, taraf olmayanların davaya gizliliğini korumak için geçici mühür altında sunuldu, ancak Yargıç Castel'in 17 Haziran kararı, davadaki çeşitli sergilerin önemli bölümlerinin kalıcı olarak mühürlenmesini sağladı.

SEC ile işbirliği yapan çeşitli VC'leri korumak için yaklaşık bir düzine belge, ICO katılımcılarını takma adıyla tanımlamak için ayarlanmış iki belge ile düzeltildi.

Redaksiyonlar başlangıçta SEC ile işbirliği yapan ICO katılımcıları tarafından aranırken, Yargıç Castel SEC tarafından önerdiği ve “taraf olmayanların çıkarlarını korumak için” talepleri “dar bir şekilde uyarlamış” olarak nitelendirdiği redaksiyonları onayladı.

 SEC’in Telegram’ın eski finansal danışmanı John Hyman’ı ifade vermeye ikna etme çabalarına ilişkin belgeler de Telegram’ın bankacılık kayıtlarında olduğu gibi mühürlü kalacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ