ICO, Kripto Döviz Verileri Ve Haberler İçin Yeni Kaynaklar.

İyi bir kripto döviz pazarı bulmanın hiç de kolay bir iş olmadığı malum. Gittikçe hacmi artan ve genel kabul şartlarını kapsayan yeni verilerin bulunması ve işlenmesi zorlaşmıştır.

Veri Karışıklığı
Kripto alanı genişlemeye ve yapılanmaya henüz devam etmektedir ve bilgi sağlayıcılar farklı verileri, haberleri yaymaktadır. Bununla beraber, günler geçtikçe pazar payı artan kripto yatırımcıları için doğru ve  açık verilerin edinilmesi çok önemlidir. 

Borsa hacmi ve değer verilerinin doğru şekilde aktarılmasında Chicago tabanlı Barchart tam anlamında bilgi vermektedirler. Tarih verileri, talep, döviz vb. parametreleri açık şekilde medyaya aktarmaktadır. Barchart CEOsu  Mark Haraburda, “Kripto pazarı gelişmekte olan karışık bir alandır. Barchartlar enstütü seviyesinde hizmet veren, kripto ekosistemine basitleştirilmiş, net bilgiler sunan sistemdir.”, dedi.
Şirket Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Bitcoin Cash, Dash, Monera gibi kripto para birimlerinin datalarını sağlayacaktır.

Kripto Haberler
Veriler aynı zamanda bir mücadele şeklidir, özellikle de İCO'lar ve kripto döviz haberleri. Son zamanlarda Çin'in İCO yasağı haberlerinin kripto borsasına etkisini örnek olarak göstere biliriz. Yasak haberi önce Twitter'de bir söylenti olarak başlasa da, kısa sürede büyük haber sitelerinde yer aldı. Bir taraftan sahte haber, diğer taraftan doğru haber diyerek, sonuçta ortalığı karıştıran bir veri kripto alanına aktarıldı.

Twitter, Reddit

Kripto severler haber kaynağı olarak daha çok Twiiter ve Reddit kullanmaktadırlar. Buradaki sorun retweet için haberlerin değiştirilmesi ve şok haberler haline getirilmesidir. Haber okuyanlar bu sitelerden de bilgi edinebilir, ama içeriğin gerçekle ne kadar alakalı olduğunu diğer kaynaklardan kontrol etmeleri gerekebilir.

Kaynak;
https://www.cointelegraph.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ