ICO

Paralarınızın bir kısmını bir ICO'ya yatırmak mı istiyorsunuz?

Tek bir risk, satın aldığınız ICO'nun aldığınız fiyatına kıyasla değer kaybetmesi mümkündür. Bazı projeler ölüyor; bazıları aylarca ya da yıllarca duruyor ve bazıları da başlamak için gerçekten iyi bir fikir olmaabiliyor.

Ancak başka tür riskler de var. ICO'lar tipik olarak ether taşımayı içerdiğinden - ICO'ların büyük çoğunluğunun platformu olan Ethereum'un para birimi - orada kolayca hata yapabilirdiniz. Bir başka deyişle dolandırılabilirsiniz.

İşte, ICO'da zarar görmediğinizden emin olmanız için bazı önlemlerin bir listesi:

İlk olarak, yatırım yapmak için sağlam bir proje seçtiğinizden emin olun. Bir arkadaşınız size ipucu verdiğinde veya Facebook'ta önerilen bir ilan gördüğünüzde hemen atlamanız gerektiği anlamına gelmez.

Projeyi dikkatlice inceleyin.

Durum incelemenizi yapın: Projenin web sitesinde yer alan bilgileri okuyun, ekibi, danışmanları kontrol edin ve geçmişlerini okuyun.

Katılılan dış yatırımcılar varsa kim olduklarını araştırın. Büyük bir VC fonu (Girişim Sermayesi) başarı olasılığı daha yüksek bir seviyeye getirebilir.

Projenin sosyal kanallarını ve blog'larını kontrol edin: Sık sık güncelleniyor mu? Profesyonelce mi hazırlanıyor?

Projenin teknik raporunu okuyun; çok teknik ise, bir uzmanın değerlendirmesini bulun veya değerlendirmesini isteyin.

Ekip halihazırda bir çalışma ürününe sahip mi? Belki beta veya alfa aşamasında? Sağlam bir çalışma ürünü veya en azından bir konsept belgesi, ekibin ciddi ve muhtemelen rakiplerinin önünde olacağı anlamına gelebilir.

ICO'nun hüküm ve koşullarını dikkatli bir şekilde inceleyin: Büyük bir satış öncesi indirim var mı? Toplam pazar payı ve fon miktarı gerçekçi ve makul olarak toplanıyor mu? Örneğin, merkezi olmayan bir takvim uygulaması yapan bir şirket muhtemelen yarım milyar dolarlık bir finansman anlamına gelmez.

Proje yol haritası nasıl? Gerçekçi mi görünüyor yoksa sadece bir dilek listesi mi?

ICO fonlarının ileriye taşınmasında harcayacağı takımın planı nedir?

Sosyal kanalların söylediklerine bakın. Slack, Reddit, Telegram ve daha fazlasını kontrol edin, ancak proje için makul olmayan bir yorumların olup olmadığına dikkat edin. Sağduyunuzu kullanın.

Hiçbir yol %100 güvenlir değildir, ancak alabileceğiniz önlemler vardır.

Yukarıdakilerin tümünü dikkatlice inceledikten ve bir ICO'ya katılmak istediğinize karar verdikten sonra kripto para birimlerinin nasıl çalıştığını bildiğinizden emin olun. Bir cüzdan kavramıyla tanışın.

Daha ileri gitmeden önce tüm ICO'ların farklı olduğunu anlayın. Bazı ICO'lar Ethereum platformunda değildir, ancak ezici bir çoğunluk vardır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ