Bu yazımızda sizlere ICON (ICX) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Bu yazımızda sizlere ICON (ICX) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

ICON (ICX) Nedir?

ICON projesi "dünyanın en büyük merkezi olmayan ağlarından birini inşa ederek" "Dünyayı Hiper Bağlantı Kurmak" istiyor.

Bunu yapmak için ekip, çeşitli blok zincirlerinin akıllı sözleşmeler yoluyla birbirleriyle etkileşime girmesine izin veren devasa bir platform inşa ediyor. Geliştiricilerin ICON Republic markasının içinde var olan topluluklar, projelerin döngü zinciri teknolojisini kullanarak birbirleriyle bağlantı kurar. Amaç oyun, finans, güvenlik, sigorta, sağlık, eğitim ve ticaret sektörlerinden oyuncuların tek bir ağda bir arada var olabileceği ve işlem yapabileceği bir platform sağlamaktır.

ICON iki yıldır geliştiriliyor. 4 milyar dolar değerinde ve aynı zamanda popüler Kore borsası Coinone'nin de sahibi olan Koreli bir Fintech şirketi olan Dayli Financial Group tarafından kuruldu.

ICON Nasıl Çalışır?

ICON, döngü zinciri platformunu kullanarak, ICON Republic aracılığıyla bir blok zinciri toplulukları ekosistemini birbirine bağlar. Adından da anlaşılacağı gibi, Republic, aksi takdirde bağımsız olan blok zinciri organlarından oluşan bir federasyonun yönetim başkanı olarak işlev görür. ICON Republic'i, her bir ICON topluluğu bir eyaleti temsil eden Birleşik Devletler gibi resmedebilirsiniz.

Yatırımcısına 7 gün 24 saat telefon desteği sağlayan ilk Türk borsası olan ICRYPEX’te siz de hesap açın ve en düşük komisyon oranlarıyla hızlıca Bitcoin ve Kripto para satın alın.

Topluluklar, ICON Republic'in temelini oluşturan döngü zinciri tabanlı blok zinciri Nexus'a bağlanan topluluk temsilcileri (C-Reps) aracılığıyla büyük ölçüde Republic ile bağlantılıdır. C-Reps, toplulukların Nexus ve buna bağlı olarak ICON Republic aracılığıyla diğer topluluklarla etkileşime girmesi için Portal görevi görür. ICON kullanan blok zincirleri, platformun merkezi olmayan borsasını (DEX) kullanarak para birimi değiştirebilir.

ICON Toplulukları

Basitçe ifade etmek gerekirse, bir ICON Topluluğu, kendi yönetim sistemine sahip bireysel bir blok zinciri veya protokoldür. Topluluk nodeları (C-nodeları) her topluluğun altyapısını oluşturur. C-Nodes, kendi topluluklarının blok zincirini yönetmek ve sürdürmekten sorumludur. Her topluluk kendi kurallarına ve kendi fikir birliği algoritmasına göre çalışır, yani projenin kendisi, topluluk üyelerinin programlarını ICON Republic dışında nasıl yürüttüğü üzerinde hiçbir kontrole sahip değildir.

Vatandaş nodeları, ortalama bireyin ICON’un ağına bağlanması için ağ geçitleridir. İşlemler oluşturmak ve DAPP'leri kullanmak için bu nodeları kullanabilirsiniz. Ancak, ne yerel blockchain topluluklarında ne de ICON Republic'in genelindeki yönetim gücüne sahip değiller.

C-Reps, kendi toplulukları için seçilmiş görevliler olarak işlev görür. Her topluluk kendi temsilcisini seçer ve her C-Temsilcisi, ICON Republic içindeki işlem doğrulaması ve diğerleri gibi konuları yönetmekle sorumludur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ