İflas eden kripto para borsası FTX'in CEO'su John J. Ray III, son mahkeme dosyalarında da belirtildiği üzere, iflas eden platformu yeniden canlandırmayı düşünüyor.

İflas Eden Borsadan Haber Var

Nisan ayında Delaware Bölgesi için ABD İflas Mahkemesi'ne sunulan aylık tazminat raporuna göre, daha önce skandallarla dolu Amerikan enerji şirketi Enron'un tasfiyesini yöneten Ray, FTX'in olası bir yeniden başlatılmasına işaret eden çeşitli faaliyetlerde yer aldı.

Raporda "Mahkemeden sonraki adımlar özetini gözden geçirme (satın alma ile satın alma)", "Sonraki adımları gözden geçirme ve FTX'in yeniden başlatılması hakkında yorum yapma" ve "Dağıtım için borsa materyalinin yeniden başlatılmasını gözden geçirme ve sonuçlandırma" gibi görevler detaylandırılıyor. Ray ayrıca siber güvenlik firması Sygnia tarafından önerilen borsanın güçlendirilmesine yönelik bir çalışma planını incelemek için doksan dakika ayırdı. Nisan ayı boyunca gösterdiği çabalar 223,2 saatlik bir çalışmaya tekabül etmiş ve bunun karşılığında 290.160 dolar fatura kesmişti.

Sorunlu geçmiş ve gelecek planları

FTX, borsanın yerel varlığının çökmesi ve bu durumun müşteri para çekme işlemlerinin askıya alınmasına yol açması üzerine Kasım ayında faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Bu durum, kötü yönetimi sonunda borsa için iflasla sonuçlanan Sam Bankman-Fried'ın eski liderliği altında gerçekleşti. Ray, bu krizin ardından Bankman-Fried'ın yerine geçti ve şirketin önceki yönetimini açıkça eleştirdi.

FTX hakkındaki ön raporunda Ray şunları belirtti:

"Kariyerim boyunca burada olduğu gibi kurumsal kontrollerin bu kadar başarısız olduğunu ve güvenilir finansal bilgilerin bu kadar eksik olduğunu hiç görmemiştim."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ