İki İsviçre bankası XRP'ye hizmet sunma planlarını açıklıyor.

İki Banka Üçüncü En Büyük Kripto Para Birimini Destekleme Planlarını Açıkladı

İki İsviçre bankası XRP'ye hizmet sunma planlarını açıklıyor.

Basın açıklamasına göre, kendisini hem İsviçre bankacılık lisansı hem de Singapur varlık yönetimi lisansı ile ilk dijital varlık bankası olarak adlandıran Sygnum Bank, XRP için para yatırma, takas ve kredi hizmetleri sunuyor. Sygnum zaten Bitcoin ve Ethereum için hizmet sunuyor.

Sygnum depo müdürü Simon Waelchli, bankanın Ripple’ın XRP tabanlı sınır ötesi havale platformundan etkilendiğini söyledi.

“Şirket tarafından geliştirilen XRP tabanlı çözümler, büyüyen küresel havale piyasasında 700 milyar dolarlık zayıf noktaları çözüyor. Düşük transfer maliyeti, gelişmekte olan ülkelerde ödemeleri kolaylaştırmak için ideal bir araç.”

Bu arada, Arap Bankası İsviçre de yeni bir açıklamaya göre, XRP için danışmanlık, velayet ve aracılık hizmetlerini destekleme planlarını açıkladı. Banka, geçen Eylül ayında Bitcoin ve Ethereum için bu hizmetleri sunmaya başladı.

Arap Bankası İsviçre de kısa süre önce İsviçre fintech şirketi Taurus Group SA'ya A Serisi finansman turuna yatırım yaptı. Taurus Group dijital varlık altyapısında uzmanlaşmıştır.

 Banka “Giderek daha dijital hale gelen bir dünyada, Arap Bankası İsviçre’nin bir finans teknolojisi şirketine yaptığı ilk yatırım, inançlarıyla tutarlı ve Boğa ile ortak bir vizyonla, yani geleneksel varlıkların ve dijital varlıkların dünyalarının birbirine yaklaşması ile destekleniyor. Dijital varlık sektörü hala yeni olmasına rağmen, her iki şirket de blockchain ve akıllı sözleşme teknolojilerinden yararlanarak finansal sektörü dijitalleştirmede ihraççılar, danışmanlar, yatırımcılar ve finansal kurumlar için muazzam potansiyel ve verimlilik kazanımları görüyor” açıklamasında bulunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ