Ödeme şirketinin bitcoin geliştirme girişimi olan Square Crypto yeni hibeler verdi.

İki Bitcoin Geliştiricisi Square Crypto

Ödeme şirketinin bitcoin geliştirme girişimi olan Square Crypto yeni hibeler verdi.

Çarşamba günü haberi açıklayan Square Crypto, bitcoin geliştiricileri Jon Atack ve Tankred Hase'in hibe aldığını söyledi. İlgili tutarı açıklamadı.

GitHub profiline göre Atack bir bitcoin çekirdeği katkıda bulunan ve protokol araştırmacısı, kişisel web sitesine göre Hase ise Almanyalı bir yazılım mühendisi.

Square Crypto, Atack'ın neredeyse bir yıldır bitcoin çekirdek geliştirme çalışması yaptığını söyledi. Hase'e gelince, planlarının “daha küçük miktarlarda bitcoin'in kendi gözetimini basitleştirmeyi ve metin sats'ı mümkün kılan bir ortak anahtar sunucusu oluşturmayı” içeren UX odaklı bir bitcoin geliştiricisi olduğunu söyledi.

Daha önce, Square Crypto, sahte Bitcoin Yıldırım Ağı geliştiricisi “ZmnSCPxj” için hibe ve BTCPayer Sunucusu'nun arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluş olan BTCPay Vakfı'na 100.000 dolarlık hibe sağlamıştır.

Geçen ay Square Crypto, geliştiricilerin Lightning Network'ü bitcoin cüzdan uygulamalarıyla entegre etmelerine yardımcı olmak için ilk ürününü - Lightning Geliştirme Kiti'ni de tanıttı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ