İki Büyük İsimden Olumsuz Kripto Para Açıklaması.

Kripto para bitcoinin  balon olduğunu düşünen kişilerin arasına iki önemli isim daha eklendi. Bu isimlerden biri İsviçre merkezli Credit Suisse CEO’su Tidjane Thiam, diğeri ise ING Bankası CFO’su Koos Timmermans.

Amerika'nın önde gelen bankalarından New York Times gazetesinin dün organize ettiği bir basın toplantısında konuşan Tidjane Thiam, kripto para bitcoinin 7000 doları ilk defa geçmesi konusunda yorumlarda bulundu.Bitcoinin büyük bir sorun olduğuna değinen Thiam “bildiğimiz kadarıyla şu anda yapılan bitcoin alım-satımlarının tek ortak noktası para kazanmak ve bu da tam olarak spekülasyonun ve balonun tanımıdır” dedi.

Sözlerine  Bitcoin üzerinden tüm kripto paraların karanlık işlerde kullanılmasına da değinen Thima  “kara para aklamada zorlukları kolaya çeviren kripto paraların,bana hiç cazip gelmemektedir"diye konuştu.

Ayrıca basın toplantısında konuşan Ing'nin  finans  müdürü  Koos Timmermans ise kripto paraların iyi bir değiş tokuş aracı olmalarına rağmen,müşterilerine kripto paraları önermediğini belirti.

Koos Timmermans ayrıca kripto paraların finans dünyası için iyi bir şey fakat onlara bu kadar çabuk “gelecek” gözüyle bakmak çok kolay olmamalı” dedi, kripto paraların geleceği hakkındada “oldukça zor, çünkü bu para birimlerinin arzının talebe ne kadar bağlı olduğunu hala bilmiyoruz"dedi.

Bakalım gelecekte  kripto paralar nasıl bir yol çizecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ