Bitcoin (BTC), iki gösterge daha yükseliş gösterdiği için fiyat artışına hazırlandığını öne sürüyor.

Bitcoin (BTC)'de iki gösterge daha yükseliş gösterdiği için fiyat artışına hazırlandığını öne sürüyor.

Bu haftaki yeni verilere göre, hem Puell Multiple hem de Mayer Multiple artık uzun vadeli satın alma fırsatlarına işaret ediyor.

Analitik kaynak Look Into Bitcoin'in yaratıcısı Philip Swift tarafından vurgulandığı gibi, Puell Multiple, geleneksel olarak Bitcoin’in pazarının düşük seviyelerini seçen önemli bir yeşil bölgeye yeniden girdi.

Piyasalar Raporunda Swift, böyle bir hareketin meydana geldiği nadir olayları gösteren bir grafik hazırladı - son zamanlarda, sadece Mart kazasında ve Aralık 2018'de gerçekleşti.


“Gelirdeki yarı düşüş, Bitcoin yatırımcılarına önemli bir Bitcoin değerleme modeline dayanan bir fırsat sundu”

Puell Multiple , mevcut günlük BTC ihracını alır ve bunu bir yıllık hareketli ortalama ihracata böler. Bu nedenle, ihracatı % 50 azaltan yarılanma olayları kilit önemdedir.

Puell'e eşlik eden, başka bir klasik Bitcoin fiyat göstergesi olan Mayer Multiple, 20 Haziran'da Trace Mayer'in en iyi uzun vadeli yatırım kazançlarını ürettiği bölgede yer aldığını belirtti.

Bitcoin fiyatının 200 günlük hareketli ortalamanın üzerindeki katlarına gelince, Mayer, 2.4'ün altındaki bir puanın başarı sınırını işaret ettiğini belirtti.

Yazım sırasında kat bu seviyenin çok altında 1.13 seviyesindeydi. Dahası, tarihsel olarak, puanı şimdikinden  % 50'sinden daha yüksekti.

Mayer, göstergenin ne satın alma ne de satış yapmadığını vurguladı, ancak uzun vadeli sahipler için stratejik bir aracı temsil ediyor.


 Bu arada, çeşitli metrikler artık geleceğin BTC / USD için yükselişe işaret ettiğini gösteriyor. Bunlar, Ocak 2018'den bu yana tek bir düzenlemede bu hafta en fazla ağ zorluğu ile temelleri içeriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ