Riccardo Spagni ve Charlie Lee, önde gelen kripto para birimi bitcoin'in üstesinden gelmesi gereken en büyük engellerden bahsetti. Riccardo, mahremiyetin bitcoin için büyük bir mücadele olacağını söyledi.

İki Kripto Öncüsü Bitcoin ve Kripto Paralar İle İlgili Konuştu

Magical Crypto Friends'in bir bölümünde, Monero'nun eski baş geliştiricisi Riccardo Spagni, Litecoin yaratıcısı Charlie Lee ve Blockstream’in CSO’su Samson Mow, bitcoin'in üstesinden gelmesi gereken en büyük engellerden bazılarından bahsetti. Mahremiyet, kullanım kolaylığı, farkındalık ve dolandırıcılık gibi zorluklar bunların arasında yer alıyor.

“İnsanlar Daha Fazla Finansal Gizliliğe Yönelmek İstiyorlar.”

Litecoin yaratıcısı Charlie Lee, Bitcoin'in temel düzeyde özel olmayacağını söyledi, ancak insanların her zaman daha fazla finansal mahremiyete geçmek istediğini iddia etti. Lee, bunun olup olmayacağı değil, nerede olacağı sorusunun sorulması gerektiğini ifade ediyor. Blockstream’in CSO’su Samson Mow, bitcoin'in taban katmanında asla gizlilik protokolüne sahip olmayacağı perspektifine sahip bazı insanlar olduğunu söyledi.

Bitcoin'in Kullanımı Son Birkaç Yılda Daha Kolay Oldu mu?

Kripto uzmanları ayrıca, bitcoin'in yıllar içinde kullanımının kolay olup olmadığını tartıştı. Bitcoin maksimalisti Balina Panda, bitcoin söz konusu olduğunda kullanım kolaylığının en önemli sorunlardan biri olduğunu ve son iki yılda çok geliştiğini söyledi. Ancak Riccardo Spagni aynı görüşü paylaşmıyor. Yeni gelenler için değil, yalnızca teknolojiye aşina olan insanlar için kullanımının daha kolay hale geldiğini söylüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ