Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, 500 milyar dolarlık piyasa değeri kulübüne katılan en son dijital varlık oldu.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, 500 milyar dolarlık piyasa değeri kulübüne katılan en son dijital varlık oldu.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, 500 milyar dolarlık piyasa değeri kulübüne katılan en son dijital varlık oldu. Coinmarketcap tarafından yayınlanan en son verilere göre, Ethereum'un piyasa değeri Çarşamba günü tarihinde ilk kez 500 milyar doları aştı. Bitcoin'deki son ralliden sonra, Ethereum son 24 saat içinde perakende talebinde önemli bir artış gördü. ETH şimdi son 24 saatte %10'dan fazla arttı.

Ethereum’un Talebi Son Birkaç Hafta İçinde Önemli Ölçüde Arttı

ETH'nin fiyatındaki son sıçramaya ek olarak, büyük kripto sahipleri arasındaki talebi son birkaç hafta içinde önemli ölçüde arttı. Önde gelen bir zincir üstü analiz platformu olan Santiment'ten gelen veriler, en iyi ETH adreslerinin son on haftada Ethereum varlıklarını yaklaşık %14 artırdığını gösteriyor. “Ethereum'un en iyi adresleri, Ağustos ayının başından bu yana istikrarlı bir şekilde ETH biriktirdi ve kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştığını görmek şaşırtıcı değil. Santiment, son iki ayda 1 milyon ila 10 milyon ETH'ye sahip adreslerin çantalarında %13,9 daha fazla biriktiğini belirtti.

Mevcut Ralli, Ethereum'un Pazar Hakimiyetini Artırdı

Bitcoin'in devasa yükseliş koşusu nedeniyle, Ethereum'un genel kripto piyasası hakimiyeti son birkaç ayda kademeli olarak azaldı. Bununla birlikte, Ethereum'un son rallisi, dünyanın en büyük ikinci dijital varlığının pazar hakimiyetini artırdı. ETH şu anda kripto para birimlerinin toplam değerinin yaklaşık %17'sini oluşturuyor. ETH'nin aktif adresleri de dahil olmak üzere zincir içi aktivitesi de bu hafta son yükseliş rallisinin ortasında yükseldi. Ethereum için önde gelen bir blok gezgini ve analitik platformu olan Etherscan'a göre, ETH 2.0'ın mevduat sözleşmesi şu anda 7,9 milyondan fazla stake edilmiş ETH'ye sahip. Yatırılan dijital  paraların toplam değeri şu anda yaklaşık 33 milyar dolar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ