Muğla'nın Marmaris ilçesinde,kendini yazılımcı ve bitcoin uzmanı olarak tanıtan Kürşat Ö., yüksek kar payı kazandırma vaadiyle insanları mağdur etti.

İkinci Safiye Vakası: Bitcoin Kürşat

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, bir alışveriş merkezi içerisinde bilgisayar yedek parça malzeme dükkanında çalışırken, kendini yazılımcı ve bitcoin uzmanı olarak nitelendiren Kürşat Ö., bitcoin borsasında yüksek kar payı kazandırma vaadiyle farklı mesleklerden birçok insanı mağdur etti.

İkna kabiliyeti yüksek olduğu söylenen Kürşat Ö., içlerinde esnaf, turizmci, emekli memur, döviz bürosu sahibi, doktor, akademisyen, asker, savcı ve iş insanlarının da yer aldığı farklı meslek gruplarına mensup insanları, belli bir süre için yüksek karlar dağıtarak ''yemleme yöntemini'' kullandı. Kendisine olan güveni sağlamlaştırarak, kar payı dağıttığı şahısların çevrelerini de mercek altına aldı. Adana, Ankara, Bursa, Erzurum, Eskişehir, İzmir, İstanbul ve Şanlıurfa’dan bir çok iş insanı, Kürşat Ö. ile WhatsApp aracılığıyla iletişime geçerek Bitcoin alması için iki yüz bin ile üç milyon TL arasında değişen meblağlar verdi.

Mağdur sayısı bini aştı

Binden fazla kişiyi dolandırdığı iddia edilen Kürşat Ö., üç yıl önce Marmaris’teki dükkanını kapatarak kayıplara karıştı. Mağdur kişiler, Kürşat Ö.’nün dükkanının kapalı olması üzerine telefonlarına da yanıt alamayınca dolandırıldıklarını anladı. Kürşat Ö.’yü bulmak için seferber olan mağdurlar sonuç alamadı.

Üç yüz altmış dokuz bin altı yüz on beş lira dolandırılan Marmaris’teki mağdurlardan İ.A., Marmaris birinci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde alacak davası açtı. Mahkeme, Marmaris'te bulunan ikametgah adresine tebligat göndermesine rağmen ulaştıramadı. Emniyet güçleri ise, kendisine ulaşamadığı içim gazeteye tebligat gönderdi. Kürşat Ö.’nün bulunması için Ankara, Erzurum ve Adana’daki iş insanlarının ise özel dedektif tuttuğu iddia ediliyor.

Kürşat Ö.’nün dükkanını açtığı günden itibaren yaklaşık yüz kişiyle işlem gerçekleştirdiği, bahse geçen para miktarının ise Aydın’da benzer vaka neticesinde yakalanan “Bitcoin Safiye” lakabıyla tanınan Safiye Gökçe Yüce’nin vurgun yaptığı miktar olan altmış milyon lira civarında olduğu ön görülüyor.

Bitcoin Kürşat'ın Çalıştığı Üç Sistem

Mağdurlardan A.O. konuyla ilgili olarak Erzurum'da şikayette bulundu. Yüz elli bin lira kaybı olan A.O. Kürşat Ö.'nün çalışma sisteminin üç aşamayla gerçekleştirdiğinden bahsetti. A.O., aylık, haftalık ve borsa çalışma sistemini kullanan Kürşat Ö.'nün aylık çalışmasında, para verdikten sonra aylık belli oranda anlaşılarak her ay kar miktarının hesaba yatırılması şeklinde olduğunu söyledi. Haftalık çalışma, haftalık bitcoin alındığında bitcoin düşerse zararının Kürşat Ö. tarafından karşılandığı, kar elde edilmesi durumunda ise sadece karı ya da karla birlikte ana parayı da almak şeklindedir. Son olarak ''Borsa Çalışma'' göz önüne alındığında Kürşat Ö.'nün belirlediği borsada hesap açtıktan sonra uzaktan Kürşat Ö.'nün al sat yapmasıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ