Glasgow’da düzenlenen iletim değişikliği konferansının ardından dünyanın iyiye doğru gideceğini söylemek için henüz çok erken.

Glasgow’da düzenlenen iletim değişikliği konferansının ardından dünyanın iyiye doğru gideceğini söylemek için henüz çok erken. İklim değişikliği öyle bir problem haline geldi ki Maldivlerin haritadan silinmesi bilen söz konusu olabilir.

Karbon emisyon oranlarının zamanla azaltılması konusu,fosil yakıtların kullanılmasının en aza indirilmeye çalışılması konferansın en önemli gündem maddelerinden birisi haline geldi.

Konferansın ardından aklıma gelen şeylerden ilki Bitcoin ve kripto paraların yeşil enerjiyi öncelemeleri gerektiği oldu. Enerji odaklı kripto paraların öncelenmesi belki de bu kripto kripto paraların birimlerinin önünü de açacak. Enerji odaklı hareket eden ve yeşil enerjiyi önceleyen kripto paraların ileride değerleneceğini ifade edebiliriz.

Artık tüm dünyanın çevreci politikalara daha fazla yer vereceği görülüyor.Trafikte daha fazla elektrikli arabaları göreceğiz. Elektrik üretiminde rüzgar enerjisinin, güneş enerjisinin daha fazla kullanıldığını göreceğiz.

Hava kirliliğini azaltacak önlemlerle birlikte buzulların da erimesini ve dünyanın dengesinin yerinde kalmasını sağlayacak bir politikaya elbette ihtiyaç var. Ama bu politikaların yine dünyamızı en çok kirleten ülkelerden gelmesi ne acı değil mi? Devler kirletir, devler temizler. Ama bu kadar kolay olmayacağı kesin.Bekleyip göreceğiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ