Piramit şeklindeki Matterhorn zirvesinin altında bulunan bir İsviçre kayak kasabası olan Zermatt, 5.800 sakininin Bitcoin'de vergi ödemesine izin veriyor.

İkonik İsviçre Kayak Kasabası Artık İnsanların Vergilerini Bitcoin (BTC) ile Ödemelerine İzin Verdi

Piramit şeklindeki Matterhorn zirvesinin altında bulunan bir İsviçre kayak kasabası olan Zermatt, 5.800 sakininin Bitcoin'de vergi ödemesine izin veriyor. Yetkililer, bir vergi mükellefinin BTC'de ne kadar ödemeyi seçebileceğine dair bir sınır olmayacağını söylüyor.

Yeni seçenek, diğer iki İsviçre kasabasının ötesinde bir adıma işaret ediyor: Chiasso ve Zug. 2016 yılında Zug, BTC'de 205 $ (200 CHF) sınırında yeni bir iş kurmak gibi belirli devlet hizmetleri için Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı. 2018 yılında, Chiasso kasabası ayrıca 257 $ (CHF250) limitli vergi faturaları için Bitcoin'i kabul etmeye başladı.

Limitsiz Bitcoin vergi ödeme seçeneğine ek olarak Zermatt, idari hizmetler için BTC'de 153 dolara (150 CHF) kadar kabul edecek. Bitcoin Suisse, Zermatt’ın Bitcoin ödemelerini işleme koyacaktır.

Konuyla ilgili olarak Başkan Romy Biner-Hauser şu açıklamayı yapıyor:

“Kaç kişinin vergi faturalarını ödemek için bitcoin kullanmak istediğini merak ediyoruz. İlk başta çok fazla insan beklemiyoruz, ancak zamana ayak uydurduğumuzu ve eski moda olmadığımızı göstermek istiyoruz. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ