Binance'de FTX Token (FTT) ticareti, vahşi oynaklıkla karmakarışıktı. Birisi parayı pompalamaya ve boşaltmaya çalışıyor gibi görünüyor.

İlginç Hareket: Birisi Binance’de FTX Tokenını (FTT) Denedi

Binance'de FTX Token (FTT) ticareti, vahşi oynaklıkla karmakarışıktı. Birisi parayı pompalamaya ve boşaltmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Binance'de her şey yolunda mı? FTX Token'in (FTT) piyasa faaliyeti, rasyonel beklentileri karşılayan büyük bir fitil gönderildikten sonra tepkileri üzerine çekiyor.

Pump ve Dump mı?

FTX Token (FTT) piyasada garip davranıyor. Kripto para birimi endüstrisinde çok az bilinmesine rağmen, kripto para 256 milyon dolarlık önemli bir piyasa değerine sahiptir. Bununla birlikte, likidite nispeten düşük kalıyor ve bu da manipülasyon için birincil kılar.

Birisi FTX Token'i pompalamaya ve boşaltmaya çalıştı gibi görünüyor, ancak ne kadar etkili olduğu belli değil. Ichimoku Scholar'ın (@IchimokuScholar) bugün daha önce bir ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, madeni para son zamanlarda bazı vahşi dalgalanmalar gördü. Neredeyse 3.80 $ 'a ulaştı ve daha sonra 2.60 $' ı dengelemeden önce 0.40 $ 'a yakın bir şekilde düştü.

Sonuç olarak, pump ve dump şemaları kripto para birimi dünyasında nadir değildir - ve yatırımcıların ticaret yaparken her zaman dikkatli olmalarını hatırlatan bir başka hatırlatmadır. Birisi 3.80 dolara aldatmaca fitil satın aldığını duymak üzücü olurdu.

Binance'de her şey yolunda mı?

Binance, 'içeriden öğrenenlerin ticareti' ve pazar manipülasyonu için defalarca ateşe girdi. Bazen, özellikle büyük duyurulardan önce kripto paralar yükseldiğinde, koşullar göz ardı edilemeyecek kadar açıktır.

Binance, bu yılın Ocak ayında XRP vadeli işlemlerini eklemeden önce, fiyat önemli ölçüde yükseldi. Bu, borsanın içeriden öğrenenlerin ticareti ile ilgili olduğu yönünde suçlamalara yol açtı. Binance CEO'su Changpeng Zhao (CZ) iddiaları kınadı, ancak Litecoin futures eklenmeden önce benzer bir desen çalındı. Benzer bir durum, Binance'deki marj ticaretine Ravencoin (RVN) eklendiğinde de eleştirildi ve bu da gerçek açıklamadan 12 saat önce belirgin bir artış gördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ