Covid-19 büyüklüğündeki küresel krizler her zaman küresel ekonomiyi sarstı, ancak aynı zamanda hızlı izlenen yenilikleri körüklediği de gözlemlendi.

İlk Çeyrekte Bitcoin Vadeli İşlem Hacmi Arttı

Covid-19 büyüklüğündeki küresel krizler her zaman küresel ekonomiyi sarstı, ancak aynı zamanda hızlı izlenen yenilikleri körüklediği de gözlemlendi. Fintech sektörü, enflasyon da dahil olmak üzere birçok boyutun etkilerine karşı koymak için inovasyon ve geliştirme çabalarını hızlandıran birden fazla şirket için bir istisna olmamıştır.

Dünya GSYİH'sı Covid-19 nedeniyle 2020'de% 0,9 oranında küçülebilirken, her ikisi de kripto para birimlerini yanıt olarak gösteren iki temel soru ortaya çıkıyor.

Birincisi, sıradan insanlar mali tasarruflarını bu ekonomik muameleyi takip edecek fiat para birimindeki değerden nasıl koruyabilir? İkincisi, geleneksel pazarların çoğu, tahmin edilemez bir gelecekle birlikte keskin düşüşler gördüğünde ne gibi yatırım alternatifleri var?

Piyasanın aşağı yönlü bir seyir izleyeceği tahmin edildiğinde, serbest yatırımcılar, vadeli işlemlerle eğilimi doğru tahmin ettiklerinde her zaman kar elde eden türevlere doğru yeniden organize olacaklardır. Geleneksel finans piyasası için bu konudaki görüşler karışıktır. Lexis Nexis, ortak türevler için büyük ölçüde olumsuz bir tahmin sağlarken, Washington Post, muhtemelen menkul kıymet alım satımının bir sonucu olarak finans sektöründeki liderlerin olağanüstü gelir raporlarını açıkladıktan sonra iyimser tarafta eğiliyor.

 Hikaye, kripto para tüccarları için benzer görünüyor. İlk piyasa reaksiyonları, Covid-19'un yansıma korkusundan kaynaklandı ve bu da 24 saatten daha kısa bir sürede Bitcoin fiyatında benzeri görülmemiş bir % 43 düşüşe neden oldu. Piyasa bundan kısa bir süre sonra makul bir düzeltme gördü, ancak olay, yine de, kripto para piyasasının geleneksel piyasalara benzer şekilde dışsal olaylara karşı savunmasızlığının bir hatırlatıcısını oluşturuyor. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı neredeyse koronavirüs öncesi değerine ulaşmış olsa da, gerçek etki türevlerinin performansından kaynaklanmaktadır. İlk çeyrekte, 2020 Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri vadeli işlem hacminin% 78'ini oluşturdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ