İlk Defa Dubai

Yerli medyanın verdiği habere göre, Dubai hükümeti resmi olarak emCash ismi verilen kripto para birimini basacaktır. Bu dijital para birimi hem devlet, hem de özel hizmetleri kurumlarında ödeme şekli olarak kullanılacaktır.

Dubai Ekonomi Genel Müdür Yardımcısı Ali İbrahim'in sözlerine göre, emCash, günlük gazete ve çocukların okul ücretlerinden başlamış fatura ödemeleri ve para transferlerine kadar çeşitli devlet ve sektör kurumları hizmetlerinde yasal ihale şekli olarak değerlendirilecektir.

Dubai Blockchain Teknolojisini Benimsiyor

Kripto para birimlerinin esnekliği ve uyumluluğu Dubai için kazan-kazan çözümü yapmaktadır. Hükümet, Blockchain'i değişen teknolojilerin paradigması olarak görüyor ve ve benimseyerek ilk sıralarda olmak niyetindedir.

Ali İbrahim şöyle bir açıklamada bulundu: “Hızlı tempoya sahip çevre ve yenilikçi teknoloji benimseme isteği olan Dubai iş yapmak için mükemmel bir yerdir. Bu proje, buradaki hırsın iyi bir örneğidir, birlikte yeni bir ekonomik ekosistem yaratıyoruz. Bu teknoloji devlet, iş dünyası ve müşteriler için avantajlar sağlarken, finansal işlemleri daha ucuz, hızlı ve daha güvenli hale getirmek için Blockchain teknolojisini kullanacaktır.”

Çeşitli hizmetler sistemi olan Blockchain teknolojisi, ülkede yaygın olarak benimsenmiştir. Dubai, doğu dünyası için bir fintech merkezi olmaya çalışıyor. Son dönemde Bitcoinle mülk satışına izin vermek için anlaşmalar imzalaması da bunu gösteriyor.

Resmi kripto para ülkenin benimsenme paradigmasını ilerleteceği söz konusu olabilir.

Kaynak;
https://cointelegraph.com

 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ