İlk üçe kadar yükselen sahte MyEtherWallet Apple Store’dan kaldırıldı!

Popüler altkoin cüzdanı MyEtherWallet'ın aldatmaca ile gelir elde etmek isteyen sahte versiyonu ciddi bir popülerlik kazandıktan sonra App Store'dan kaldırıldı.

Apple Store’da finans uygulama kategorisinde üçüncülüğe yükseldikten sonra, Apple yöneticileri nihayet sahte MyEtherWallet’a müdahale etti.

MyEtherWallet'ın kendisi böyle bir mobil uygulamaya sahip olmamasına ve masaüstündeki versiyonu ücretsiz olmasına rağmen sahte uygulama 4,99 dolarlık bir fiyatla uygulama satışı yaptı.

Uygulamanın geliştiricileri 10 Aralık'ta sosyal medya üzerinden alarm verdi ancak Apple’dan bir günden fazla bir süre sonra yanıt alabildiler.

https://twitter.com/myetherwallet/status/939763116522344448

https://twitter.com/myetherwallet/status/940264567497564160

TechCrunch, kaldırılmadan önce yaklaşık 3.000 kişinin satın alma yaptığını ve bu uygulamayı indirdiğini ve iddia edilen yaratıcı Nam Le'nin yaklaşık 15.000 dolar gelir elde ettiğini belirtti.

Bu durum, giriş seviyesi kullanıcıları için kripto para alanında yaygın olan tehditlerden korumanın ne kadar zor olduğunu belirten başka bir davaya işaret ediyor.

Acemi Bitcoin ve altkoin yatırımcılarından gelen yoğun ilgi, yeni edindikleri bu kripto paraları eline geçirip, onları dolandırmak isteyen deneyimli bilgisayar korsanlarına çok sayıda fırsat veriyor. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ