İlk Uzun Vadeli LedgerX Bitcoin Opsiyon Pegs Fiyatı: 10.000 Dolar

LedgerX, ilk uzun vadeli bitcoin işlem opsiyonunu başlattı.

Uzun Vadeli Hisse Tahmin Güvenliği ( LEAPS ) adı verilen ticaret, bu sabah platform ile eşleştirildi ve 28 Aralık 2018 tarihinde sona erecek.

Anlaşma şartlarına göre, alıcı o tarihte 10.000 dolarlık bir fiyatla ya da bugünün fiyatı üzerinden neredeyse yüzde 30'luk bir fiyatla bitcoin alma hakkına sahip.

Bununla birlikte, alıcı, fiyat 10.000 doları aşarsa (grev fiyatı olarak adlandırılır) sadece para kazandığı için, yatırım, kararlaştırılan tarihte fiyatın o seviyeye geleceğine olan güven seviyesinin bir yansıması olarak görülebilir.

Bu tür uzun vadeli vadeli işlem seçenekleri endüstride uzun süredir olgunluk işareti olarak görülmüş ve kısmen alana girmek için daha fazla kurumsal paranın yolunu açmasına yardımcı olabilir.

CoinDesk ile yapmış olduğu özel bir röportajda LedgerX CEO'su Paul Chou, kilometre taşını, kripto döviz piyasasının gerçekten olgun kabul edilmeden önce çok daha fazlasını ilk olarak konumlandırmaya çalıştı.

Ticaret seçeneği Cuma akşamı LedgerX tarafından listelendi ve Chou sürpriz olarak iki kurumsal yatırımcı anlaşmanın şartlarını bir gün sonra kabul etti.

Chou, " Fiyat sıfıra düşerse, bunun için 10.000 ABD doları ödemek zorunda değilsiniz " dedi. " Fakat eğer bundan bir yıl 20,000 dolar ise, o zaman seçeneklerinizi uygulayabilirsiniz. "

LedgerX'in kendi hesaplamalarına ( Nobel ödüllü Black-Sholes finansal piyasalar modelini kullanarak yapılan hesaplamalara dayanarak ) bitcoin'in tahsis edilen zamanda bu seviyeye ulaşması yönünde yüzde 25 olasılık olduğuna inanıyor.

CoinDesk tarafından rapor edilen LedgerX, 20 Ekim'de sona eren ticaretin ilk haftasında 1 milyon dolarlık BTC türevleri ticareti gerçekleştirdi.

O tarihten bu yana, CFTC tarafından türev işlem takası düzenleme ( DCO ) lisansı verilmesi için ilk kriptolu döviz kuru firması 1 milyon dolarlık bir gün, 1.6 milyon dolarlık bir gün, 15 Kasım'da 2.6 milyon dolar tutarında bir gün yayınladı.

LedgerX, LEAPS seçeneğini Cuma akşamı saat 5:30'da listelediğinden, Chou, gece yarısından önce 500.000 dolarlık ek işlem gördüğünü açıkladı. " Bu da bir haftalık tatil içindir " dedi. " Bu yüzden şok olduk. " Şirketin bugüne kadar yaklaşık 16 milyon dolarlık bir bitcoin işlemi gerçekleştirdiğini tahmin ediyor.

Chicago Mercantile Exchange ( CME Group ) ve Chicago Board Options Exchange ( CBOE ) gibi eski kuruluşlar yakın geçmişte kendi benzer planlarını açıkladılar.

Chou yaptığı ilk hamle avantajını korumak için umut ediyor olsa da, tam operasyona başlamak için katı bir tarih olmadığını söyledi.

Daha doğrusu, ekibi platformun bu dönüm noktasından önce gönderilen, günde 1 milyon iletinin çok ötesinde ölçeklenmesini sağlamak istiyor. Bunun "bir aydan fazla sürdüğü takdirde şaşkınlık içinde olacağını" söyledi:

Bunun " bir aydan fazla sürdüğü takdirde şaşkınlık içinde olacağını " söyledi.

" Fakat daha erken olabilir. "

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ