Bitcoin, yakın zamandaki 42.000 $'lık en yüksek seviyesini geri kazanmak için mücadele etse de, BTC'nin 100.000 $'a ulaşacağı tahminleri hala manşetleri süslüyor.

İnanmak Ama Görmemek: Kurumlar Hala 100.000 $ Bitcoin Fiyatını Tahmin Ediyor

Bitcoin, yakın zamandaki 42.000 $'lık en yüksek seviyesini geri kazanmak için mücadele etse de, BTC'nin 100.000 $'a ulaşacağı tahminleri hala manşetleri süslüyor.

Bitcoin’de düşüş olsa da fiyat yine artışta

Son günlerde Bitcoin fiyatının düşmesine rağmen, önde gelen kripto para birimi şu anda 32.000 dolar civarında seyrederken, hala güçlü tekniklerin yanı sıra otuz günlük bir fiyat kazancı yaklaşık % 40.

Sadece bu değil, dijital varlığın yakın zamanda kurulmuş olan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 42.000 $ 'dan bugünkü değerine düştüğünü gören son düşüşünden bu yana bile en iyi kripto, son 12 aydır hala yeşil renkte yaklaşık %300 değerinde artış söz konusu.

2019’un dördüncü çeyreğinde bakışta değişiklikler

Bu bağlamda, 2019'un dördüncü çeyreğinden bu yana, bir dizi geleneksel finans oyuncusu, özellikle tüm dünyadaki hükümetler "ekonomik teşvik paketleri" şeklinde para basmaya devam ederken, Bitcoin (BTC) için büyük şeyler tahmin ediyor. Enflasyonun daha yaygın hale gelme korkusu ve aynı zamanda potansiyel olarak benzeri görülmemiş oranlarda küresel bir durgunluğa yol açabilecek baş gösteren bir ekonomik felaket bu artışta kuşkusuz başı çeken faktörler.

Örneğin, 2020'nin ikinci çeyreğinde, küresel güç merkezinin gayri safi yurtiçi hasılası, bir ülkenin toplam mal ve hizmet üretiminin ana hatlarını çizerek %31,4 oranında düştü. ABD ekonomisi daha önce görülmemiş bir oranlarda gerilemeyi gördü.

Herkes Bitcoin’e yönelmek zorunda kalacak

Küresel olarak merkez bankaları tarafından basılan endişe verici bir para oranı da dahil olmak üzere bu tür gelişmelerin ardından, birçok yatırım evi ve bankacılık kurumu, mevcut dalgalanma seviyelerine rağmen, özellikle parasal enflasyona karşı bir koruma olarak, şimdi Bitcoin için bir gelecek görmeye başlıyor.

Aslında Bitcoin için gelecek görmekte haksız da sayılmazlar. Son 5 ayın fiyat hareketliliğine baktığımıza nasıl da bir koruyucu görev gördüğünü özellikle anlıyoruz.

Kimileri Bitcoine karşı olsa da sonradan meydana gelen tavır değişiklikleri zamanla hemen herkesin bu varlığı kabulleneceğini gösteriyor.

Geriye kalan ise artık bundan sonraki adımların nereye doğru evrileceğini tahmin etmek şeklinde. Ne olacağını bekleyip göreceğiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ